Rozhovor s poslankyní se nesl v odlehčeném duchu, nicméně Kočí posléze Novinkám potvrdila, že si doma schraňuje tajné informace. Ty se mají týkat neformálního šéfa VV a předsedy poslaneckého klubu strany Víta Bárty.

Hovořila i o tom, že John je Bártovou "absolutní loutkou" měl údajně od Bárty inkasovat peníze. "Vždycky se říkalo, že Radek John dostával peníze od Víta Bárty. Jestli to je pravda, to já nevím," dodala Kočí s tím, že Johnovy "odborné znalosti jsou na bodu nula".

"Nemá cenu zabývat se plky všemi opovrhované slečny, která poté, co se totálně zdiskreditovala, vymýšlí nesmysly, aby se zviditelnila a nějak omluvila své nehorázné chování na politické scéně," uvedl John.

Předseda VV Radek John

Předseda VV Radek John

FOTO: Jan Handrejch, Právo

"Nikdy jsem si od nikoho nepůjčil. Ani od banky ani od soukromé osoby. Není to můj styl," uzavřel John.

Kočí: Všechno mám připravené v trezoru

Kočí rovněž uvedla, že pro případ, kdyby se jí něco stalo, má v trezoru připravené materiály, o nichž údajně šéf poslaneckého klubu VV Vít Bárta neví.

„Naštěstí on neví, co mám v trezoru. Já mám všechno připravený, já jsem se pojistila,“ konstatovala Kočí v narážce na Bártu, o němž následně prohlásila, že „do hlavy mu nevidí vůbec nikdo“.

Kočí na dotaz Novinek potvrdila, že dokumenty skutečně existují. „S ohledem na obavy o mou bezpečnost nebudu blíže specifikovat původ ani obsah materiálů, které mám uloženy v trezoru, ani to, zda je někdy zveřejním,“ uvedla poslankyně s tím, že dokumenty předala policii, která vyšetřuje, zda se Vít Bárta pokusil uplatit Kočí a nezařazeného poslance Jaroslava Škárku.

Oba muže začali policisté vyšetřovat poté, co byli Sněmovnou vydáni k trestnímu stíhání.

Na dotaz, zda budou „trezorové“ materiály zveřejněny, poslankyně dodala, že bude záležet na výsledku policejního šetření.

Celý pořad One man show můžete zhlédnout zde.