Pospíšil má závěry rozkladové komise na stole od minulého týdne. Čtrnáctičlenný poradní orgán se sešel naposledy ve středu 5. října a dospěl k závěru, že Rampula by měl být navzdory svým výhradám proti dřívějšímu rozhodnutí ministra, které uznala i komise na svých dřívějších zasedáních, odvolán.

Právu to pod zárukou anonymity potvrdil zdroj obeznámený s obsahem jednání. Oficiálně se komisaři ani ministerstvo k výroku komise nechtějí vyjadřovat.

Rampula měl do úterý zákonnou lhůtu na vyjádření k podkladům, které komise v rozkladovém řízení shromáždila, a ještě minulý týden se očekávalo, že ministr bezprostředně poté rozhodne.

Vlastimil Rampula

Vlastimil Rampula

FOTO: Petr Hloušek, Právo

„Znám závěry a rozhoduji se, zda závěry poradního orgánu zohledním. V tuto chvíli nechci uvádět konkrétní datum, nicméně to rozhodnutí bude vydáno adekvátně tomu, v jaké fázi se správní řízení nachází, to znamená v relativně krátké době,“ odpověděl ve středu Pospíšil na dotaz Práva. Později upřesnil, že verdikt oznámí v řádu dnů.

Rampulovo odvolání navrhl ministrovi letos v březnu nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, Pospíšil návrhu vyhověl 21. července. Vrchní žalobce se však v srpnu odvolal prostřednictvím rozkladu a ve funkci tak zatím zůstává.