Je to sice o polovinu méně, než dostal před časem jeho stranický kolega David Rath za urážku ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a polovina toho, co musela zaplatit véčkařka Jana Drastichová za manipulaci s hlasovacími kartami svých stranických kolegů, i tak se ale Krátký nejspíš napříště jadrným výrazům vyhne.

Podnět k zahájení disciplinárního řízení podala skupina koaličních poslanců, kteří se cítí uraženi vystoupením Krátkého.

Video

Vulgární projev poslance Krátkého a reakce premiéra Nečase (Zdroj: ČT24)

Poslanec se už za výroky omluvil, schytal to i od stranického šéfa Bohuslava Sobotky. Krátký nicméně tvrdí, že se nikoho nechtěl dotknout, pouze se nechal vykolejit opakovanou snahou koaličních poslanců tlačit Sněmovnou své návrhy v co nejkratší době.  A jaký výrok vynesl Krátkému pětitisícovou pokutu?

„Já bych vás chtěl poprosit, kolegové z koalice, nechte ty noční hodiny těm dvěma nejstarším řemeslům, a dejte pokoj s těmito věcmi. Kdo dělá v noci - kurvy a zloději. Já se ani k jedněm nepočítám, tak pro Boha věčného, dejte pokoj.“ Proneseno v polovině v září při schůzi dolní parlamentní komory.

Krátký zváží, jestli se proti rozhodnutí mandátového a imunitního výboru odvolá. Pokud by tak učinil, bude o pokutě rozhodovat celá Sněmovna.