„Žádné námluvy neprobíhají,“ prohlásil Zeman na úterní tiskové konferenci SPOZ. Poznamenal, že se s Paroubkem setkal poprvé asi po čtyřech letech v nedělní televizní diskusi v České televizi.

Paroubek na křtu knihy svých pamětí Plnou parou v politice, se vyslovil ve prospěch Zemanovy prezidentské kandidatury. Expremiér, se kterým měl dlouhá léta rozepře, by podle něj nejlépe ve funkci hlavy státu hájil národní zájmy. Toto vyjádření i poklidný průběh televizní diskuse vyvolalo dohady, zda mezi dvěma politiky, kteří pro sebe dříve nenalézali pozitivní slova, nedochází k opětovnému sblížení.

Zeman, který námluvy vyloučil, ale zároveň přivítal Paroubkovu podporu. „Jeho vyjádření, které jsem si přečetl na internetu, si velice vážím,“ prohlásil bývalý předseda vlády.

Zemanovci v úterý informovali, že se jim podařilo získat celkově 100 439 podpisů pod petici za přímou volbu starostů, primátorů, hejtmanů a prezidenta. Petiční archy ještě v úterý předají představitelé SPOZ do Sněmovny.

„Petice není určena na podporu jakéhokoli konkrétního kandidáta,“ zdůraznil Zeman, který už připustil účast v přímé volbě hlavy státu.