„Nějaký svědek v případu vyšetřování aktivit této skupiny prohlásil, že po něm advokáti chtějí peníze pro soudce, které si nakonec zřejmě nechali. To se stalo před šesti lety, já jsem tam jen jako svědek, bohužel pan ministr řekl, že zastává presumpci viny. Je to jeho právo mě nejmenovat předsedou, já k tomu mohu akorát říci, že když tak měl mé jmenování jen odložit, dokud by se věc nevyjasnila. Vnímám to sice jako velkou nespravedlnost, ale není to pro mě otázkou života a smrti,“ řekl Právu Dufek.

Toflův gang je skupina expolicistů z brněnské kriminálky, kterou měl řídit zavražděný podnikatel Tofl a která měla za úplatu dlouhé roky ovlivňovat či uměle vytvářet kauzy.

Dufek tvrdí, že se sám naopak podílel na odhalování aktivit mužů zákona, kteří si měli přivydělávat například vydíráním bohatých podnikatelů. „Prováděl jsem úkony trestního řízení a umožňoval policii, aby získávala důkazy proti nim,“ ohradil se proti spojování s expolicisty Dufek.

Brněnský Městský soud tak zatím místo Dufka, který měl převzít funkci od začátku října, povede jeho stávající místopředseda Zdeněk Sýs, kterého úkolem v pátek pověřil předseda brněnského Krajského soudu Jaromír Pořízek. „Pověření potrvá do doby, než bude vybrán a jmenován vítěz nového výběrového řízení na obsazení této funkce, termín tohoto výběrového řízení zatím není znám,“ potvrdila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková.