V noci a v pátek dopoledne může napadnout do 5 centimetrů, ve vyšších polohách do 10 a v horských oblastech až kolem 15 centimetrů prachového sněhu. Čerstvý jihozápadní až západní vítr v noci zesílí na 18 až 36 kilometrů za hodinu, místy v nárazech i 50 až 70 kilometrů za hodinu.

Příští týden obleva

"Skutečně to tak vypadá, ale neradujme se, zima ještě není u konce a i když příští týden čekáme výrazné oteplení, v jeho závěru už se opět bude postupně ochlazovat," řekl Právu ve čtvrtek Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

Uvedl, že o víkendu to bude i pořádně klouzat. Očekává se totiž polojasno až oblačno, občas sníh, nebo sníh s deštěm nebo mrznoucí srážky. "To na vozovkách může vytvářet náledí. Řidiči by měli být opatrní," řekl Seifert.

Zatímco v sobotu ještě noční teploty klesnou až na -8, v neděli už to bude jen na -3 až 1 stupeň. Oteplí se i přes den. Sobotní denní teploty v rozmezí -2 až 2 vystřídá nedělní teplo 1 až 5 stupňů. Jen na jižní Moravě a v místech, kde bude celodenní mlha se teplota může pohybovat kolem nuly nebo pod ní.

"Příští týden od úterý do pátku k nám bude proudit západní oceánský vzduch. Přinese nám polojasno až oblačno, místy déšť, noční teploty 4 až -1 a odpolední 5 až 10 stupňů Celsia. Tam kde bude svítit sluníčko, to může být ještě o něco víc," řekl Seifert a dodal, že od příštího víkendu by se ale opět mělo začít ochlazovat.