Nejlepší je jazykovou školu nejprve osobně navštívit, vidět výuku, zdůrazňují v Právu odborníci. Rozřazovací test by měl být zdarma. Dobrý lektor nelpí jen na gramatice, spíše podporuje komunikativní způsob výuky a moderní učebnice. Velmi oblíbené jsou kurzy FCE (First Certificate of English). Studenty systematicky připraví k nejpopulárnější mezinárodně uznávané zkoušce z angličtiny. Ta pozvolna vytlačuje Státní jazykovou zkoušku (základní i všeobecnou). V zahraničí je prakticky neznámá. Její význam zejména po vstupu ČR do EU pravděpodobně ještě klesne.

Podrobnější informace o cambridgeských zkouškách naleznete na www.cambridge-efl.org.uk nebo na www.flo-joe.com. Zde jsou kromě jiného zdarma k dispozici vzorové testy. Horkou novinkou na trhu je kurz English for the EU.

Výuka přes síť

Internetové kurzy sice málokdy dokáží nahradit živého učitele, ale výborně se hodí jako doplňkový pramen.

www.anglictina.com - virtuální škola angličtiny.

www.better-english.com - obsáhlý zdroj materiálů k výuce angličtiny zdarma. Najdete zde gramatiku a řadu cvičení s možností kontroly správnosti.

www.englishpage.com - zdarma velké množství materiálů pro angličtinu včetně cvičení. Jsou zde materiály k nepravidelným i frázovým slovesům.

www.englishonline.net - určité části výuky angličtiny zdarma. Placená je zde výuka gramatiky, slovní zásoby, obchodní i technické angličtiny.

www.freeenglish.com - jazykové kvizy a hry pro začátečníky až středně pokročilé, po zaregistrování vše zdarma. Další materiál je na stránky přidáván každý týden.

www.nj.cz - výuka němčiny, sekce zdarma. Přináší aktuální odkazy na zajímavé stránky v němčině, na internetové kurzy z celého světa nebo na on-line testy.

http://praxis.hyperlink.cz - výuka angličtiny zdarma na internetu

http://interjazyky.cz - interaktivní výuka cizích jazyků na internetu

http://spanelstina.webpark.cz - stránky, které se věnují španělštině

http://english.aktivnistudium.cz - angličtina on-line

www.toptest.cz - testy německého, anglického a ruského jazyka

www.aj.cz - angličina zdarma.

www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/ - aktivní výuka čtené angličtiny, možnosti číst články z BBC, k nim jsou vysvětlivky, obchodní angličtina, kvízy, poslechová cvičení, gramatika, slovíčka

http://slovnik.czweb.org - slovník an-cz pro Linux volně k stažení.

www.learnenglish.org.uk/ - anglická gramatika, kvízy, poezie, komiksy

www.presseradiotv.com/ - stránky, které jsou určeny pro pokročilejší francouzštináře. Najdete v nich odkazy na různé francouzské deníky.

www.culture.fr/Groups/langues/home - novinky z francouzské kultury.

www.mbc.qld.edu.au/departmt/language/french/page56.html - poznávání Francie přes literaturu, poezii, či jídlo.