„Polovina Poslanecké sněmovny musela před jejími, v uvozovkách, vnady utíkat, tak to je po Poslanecké sněmovně velice známé s tím, že možná to dobře vystihuje bonmot Mirka Kalouska, kdy na K9 se přeli o vnady Kristýny Kočí pan Gazdík s panem Tluchořem a on jen tak suše poznamenal: 'Kluci, proč se přete, vždyť ona vám dá stejně oboum',” prohlásil v rozhlase Babák.

Poslanec VV Michal Babák ve Sněmovně ukazuje novinářům nové přední zuby

Poslanec VV Michal Babák

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Kočí jeho slova důrazně odmítla s tím, že její soukromí není ničí starostí. „V jeho případě podezření, že je čaroděj s penězi, kterým Babák čelí, bych se starala jenom a pouze sama o sebe,“ uvedla a dodala, že Babák říká „bláboly“.

Dodala, že kdyby nebyla poslankyní, Babáka by zfackovala.

Kristýna Kočí u Věcí veřejných skončila poté, co na policii nahlásila, že se ji faktický šéf strany Vít Bárta snažil uplatit. Desetitisícové částky od Bárty dostali i další členové strany. Bárta i někteří příjemci svorně tvrdili, že se jednalo o půjčky. Reputace Kočí následně utrpěla zveřejněním nahrávek hovoru v pražské kavárně, během něhož vulgárními slovy naznačila, že se podílí na stranickém puči s pomocí ODS a zejména tehdejšího šéfa jejího klubu Petra Tluchoře.

Poslanec Babák je viněn z praní špinavých peněz a černého financování Věcí veřejných. Na další nahrávce, která unikla do médií, ho při jednání zástupců VV mluvčí označovali za "čaroděje". Nechvalně proslul nedávnou rvačkou v baru v den, kdy se měl očistit od spekulací kolem jeho financí a stal plnohodnotným členem VV. Z bitky odešel bez dvou předních zubů. [celá zpráva]