O svolaném pochodu je informována i policie. "Zasahovat budeme pouze, pokud by docházelo k protiprávnímu jednání," citovala ČTK krajskou policejní mluvčí Šárku Poláčkovou.

K účasti na plánované akci se na sociální síti Facebook přihlásilo již přes 300 lidí. Akci opět svolal aktivista Lukáš Kohout proslulý jako falešný asistent někdejšího ministra zahraničí Jana Kavana.

Protestní pochody se v městech na severu Čech konají v posledních týdnech opakovaně. Naposledy se takovéto akce uskutečnily minulou sobotu. Zatímco akce v Novém Boru se obešla bez incidentů, ve Varnsdorfu musela policie proti davu, který mířil k ubytovnám obývaných převážně Romy, zasahovat vodními děly a slzným plynem. Stejný cíl má i nyní ohlášená akce.

"Přestože varnsdorfští občané chtěli v dobrém vyjádřit svoji nespokojenost se současnou situací, účastí v pochodu se dostali do střetu se zákonem. Následný pochod městem byl řízen přítomnými provokatéry a extrémisty, kteří zkušeně použili varnsdorfské občany jako lidské štíty," zhodnotilo vedení radnice incident.