Od 12:00 přicházejí lidé na náměstí, aby vzdali hold hokejovému obránci, jehož počátky kariéry mají kořeny právě ve Zlíně. Přestože se nad městem vznášejí těžká mračna, desítky lidí navzdory dešti stále proudí na náměstí. Kolem 13:00 začal vítr sílit a déšť zhoustl.

Své pohledy upírají směrem k pódiu, na kterém je velká fotografie Karla Rachůnka, na velkém plátně se zde promítají fotografie a další dokumenty ze života slavného hokejisty. Do toho hraje Rachůnkova oblíbená hudba, mezi jinými interprety zazněli například Olympic, Karel Gott, Lucie Bílá, Michal David nebo Wanastowi Vjecy.

Zliňané píší vzkazy Karlu Rachůnkovi, který tragicky zahynul minulou středu při leteckém neštěstí.

Zlíňané píší vzkazy Karlu Rachůnkovi, který tragicky zahynul minulou středu při leteckém neštěstí.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Pietní místo je obklopeno květinami a věnci, které s sebou lidé přinesli. Po obou stranách pódia jsou knihy s prázdnými listy, do kterých lidé píší kondolence a vzkazy. Tvoří se u nich fronty.

"Flotila ztratila vlajkovou loď"

Oficiální pohřeb začal od 14:00 na lesním hřbitově ve Zlíně, kde se s ním loučili rodina, přátelé a spoluhráči.

Na pohřeb přišla kromě desítek Rachůnkových bývalých spoluhráčů i řada trenérů, pod jejichž vedením Rachůnek působil. Mezi nimi například Horst Valášek, Alois Hadamczik a Vladimír Vůjtek. Nechyběl ani šéf hokejového svazu Tomáš Král.

Na pohřeb Karla Rachůnka dorazil i trenér Vladimír Vůjtek se svým synem.

Na pohřeb Karla Rachůnka dorazil i trenér Vladimír Vůjtek se svým synem.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Jindy odolní hokejisté se při obřadu neubránili slzám, obzvláště ve chvíli, kdy se slova ujal Rachůnkův bratr Ivan.

„Lumpárny, kterých jsme se všichni tři bratři navyváděli, jsou pro nás nezapomenutelné. Pro nejmladšího bráchu byl Kája velkým vzorem. Naše flotila ztratila vlajkovou loď. Je těžké vyjádřit, jak nám brácha chybí,“ řekl se hlubokým zármutkem v hlase Rachůnek.

Hokejisté se před smuteční síní loučí se svým kamarádem Karlem Rachůnkem.

Hokejisté se před smuteční síní loučí se svým kamarádem Karlem Rachůnkem.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo