Smutek a loučení stále nekončí, centrum Prahy, kde hokejisté s fanoušky tradičně slaví své úspěchy, je už třetí den zahaleno do smutku. Stále sem přicházejí stovky lidí z celé republiky.

Místo neoficiálního pomníku ze svíček, hokejek a novinových fotografií se už ale lidé shromažďují okolo pódia, na kterém se bude odehrávat i oficiální nedělní obřad. To lidé obklopují svíčkami a na zátarasy pod ním věší hokejové šály a dresy. Na zápis do kondolenční knihy na pódiu se stojí několik desítek metrů dlouhá fronta.

Pražané vzpomínají hlavně na Jana Marka, jehož počátky jsou spjaty se Slávií. Za Josefa Vašíčka zapalují lidé od středy svíčky v jeho rodném Havlíčkově Brodě. Na Karla Rachůnka vzpomínají před zlínským stadionem, kde si vydobyl první ostruhy.

Pražané vzpomínají hlavně na Jana Marka, jehož počátky jsou spjaty se Spartou. Za Josefa Vašíčka zapalují lidé od středy svíčky v jeho rodném Havlíčkově Brodě. Na Karla Rachůnka vzpomínají před zlínským stadiónem, kde si vydobyl první ostruhy.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Oficiální rozloučení se třemi tragicky zesnulými hokejisty z ruského klubu Jaroslavl se má uskutečnit v neděli od 15:00. Navzdory prvním zprávám ale na místě nebudou vystaveny rakve s těly, po dohodě s rodinami zesnulých budou dopraveny do místa bydliště.

Na Staroměstském náměstí lze napsat vlastní kondolenci na podpisové archy.

Na Staroměstském náměstí lze napsat vlastní kondolenci na podpisové archy.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Na Staroměstském náměstí bude umístěna velkoplošná obrazovka, na níž budou připomenuty slavné okamžiky hokejistů. Následovat budou krátké proslovy a mše, kterou odslouží arcibiskup Dominik Duka. Po státní hymně se budou moci s hokejisty rozloučit i lidé, píše ČTK.

Ostatky českých hokejistů by s velkou pravděpodobností měly přistát v Praze v sobotu asi ve dvě hodiny ráno. [celá zpráva]