A tak použili už vyčpělé formulky: byl vydán Senátem, samozřejmě neopomenuli vytáhnout oblíbených deset miliard ve státní arbitráži. Jen zapomněli dodat, že se možná závěry parlamentní komise o této arbitráži oddálily až na červenec právě proto, aby se lidé nedověděli pravdu o tom, kdo těch deset miliard opravdu zavinil už před volbami do Evropského parlamentu. A navíc dali Železného do jedné party s Dolly Buster a s Koženým. Tak, teď ať to zkusí!

Nemají to, věru, lehké! Co kdyby někdo začal zkoumat jazykovou výbavu kandidátů různých stran a srovnával ji s Železného. Co kdyby někdo začal srovnávat jejich politickou, manažerskou i lidskou zkušenost se zkušeností Železného. A co kdyby se někdo, nedej Bože, začal na Znojemsku dotazovat, jak ten Železný pracuje jako nezávislý senátor. Zda je pilný a zda hájí jejich zájmy. Zda je zpupný nebo přístupný. Zda bojuje za zájmy moravských zemědělců a vinařů a vůbec znojemských občanů.

Co kdyby zkrátka volič začal srovnávat všechno, co je v Evropě potřeba pro obhajobu zájmů České republiky. Také jsem si vybavil kandidátky do Evropského parlamentu některých politických stran. A pochopil jsem, co mínil Miloš Zeman tím, že je označil za druhou ligu.

Dosud jsem na všechny nabídky, které jsem zatím dostával, abych kandidoval do Evropského parlamentu, odpovídal vtipem nebo vyhýbavě. Ale pokud se takhle bojí, tak to možná stojí za úvahu! Co říkáte?

PRÁVO 26. ledna 2004