V tajné volbě Ransdorfa potvrdilo 73 procent členů ústředního výboru KSČM. Ostatní volení mohli od každého z dvaadevadesáti hlasujících získat maximálně deset bodů. Vladimír Remek dostal více než dvě třetiny bodů z 920 možných a s třistabodovým náskokem skončil na druhém místě kandidátky. 

KSČM má vysoké ambice

"Máme reálnou šanci se stát nejsilnější stranou levicové komunistické opozice," řekla místopředsedkyně strany Zuzka Rujbrová a dodala, že KSČM nechce spoléhat jen na zklamání voličů soc. dem.

"Nabízíme program, který by měl být akceptovatelný pro většinu občanů České republiky a také pro lidi, kteří jsou schopní jej kvalifikovaně naplňovat," vysvětlila Rujbrová. Podle ní může její strana v Evropském parlamentu získat až deset křesel ze čtyřiadvaceti, která jsou určena pro Českou republiku.

"Chceme být nejsilnější levicovou stranou u nás ve volbách do Evropského parlamentu. A chceme našim občanům nabídnout takový program, který je osloví," potvrdil Ransdorf ambice KSČM.

Remek: Mám dobré předpoklady

Vladimír Remek, který v současné době pracuje jako obchodní rada na českém velvyslanectví v Moskvě, v kandidatuře vidí možnost osobního uplatnění a zúročení zkušeností, které v minulosti nasbíral. "Domnívám se, že v Evropském parlamentu bude velký prostor pro řadu jednání a vytváření podmínek pro různé projekty pro Českou republiku. Mám dobré předpoklady pracovat na poli vědecké spolupráce, vzdělávání a školství," řekl Remek.  

Nedomnívá se, že by ho kandidatura právě za KSČM mohla poškodit. "Měl jsem šanci pracovat v mnoha oborech a myslím si, že to je docela dobrý soubor osobních zkušeností. Pokud bude někdo mít potíže s tím, že jsem na kandidátce KSČM, bude to především jeho problém. Myslím, že musíme být zaměřeni na budoucnost, ne se pořád zaobírat minulostí," uzavřel Remek.