"Ne vždy čelní představitelé, poslanci a další vyšší funkcionáři soc. dem. respektují připomínky členů z praxe. Markantní je tento stav u nás na jižní Moravě. Před očima občanů se nechaly vytunelovat a zlikvidovat různé provozy, například znojemská Znojmia, ale i mnohé další. Všichni se jen dívali, jak lidi chodí na pracák, a nikdo jim v té situaci nepomohl. A ti, kteří likvidaci firem způsobili, podnikají v jiných oblastech, aniž by nějak byli postiženi," míní Jan Hajda, předseda základní organizace ČSSD v ZD Sedlec na Břeclavsku.

"Neřekl bych, že strana zpanštěla, to ona se k lidem umí přiblížit, ale že jde po korytech, chtějí se ve vládě udržet. Proto jsem se rozhodl, že budu jen řadovým členem. Klidně napište, že naší ČSSD by prospělo, kdyby prohrála volby," řekl Právu Václav Müller z Nového Strašecí na Rakovnicku.

"Musím připustit, že některé naše špičky se trochu odlidštily. Když přijedou k nám na oblast, nemají třeba ani zájem sejít se s řadovými členy. Vladimír Špidla se podle mě stále chová podle volebního hesla Na prvním místě člověk, ostatní ale možná trochu ujíždějí," míní Marie Pavlová z liberecké ČSSD.

Také podle Hany Šormové z ČSSD v Chrastavě na Liberecku jsou někteří lidé ve vedení soc. dem. trochu odtržení od reality: "Dělá na mě dojem, že naši představitelé někdy nevědí, co se děje dole. Někdy mi tak připadá například pan Škromach, úlety má občas i pan Gross."

"Nespokojenost s vedením strany u nás mnozí členové projevují, koneckonců je to o nás známé. Řadě členů se nelíbí způsob vedení strany Vladimírem Špidlou. Proto jsme v tomto ohledu vydali výzvu a čekáme, kdo další se k nám přidá," řekl Právu místopředseda OVV ČSSD v Litoměřicích Jaroslav Grečl a upozornil, že další kroky chystají Litoměřičtí v únoru.