Dále prohlásil, že by Zeman mohl být vhodným kandidátem v příštích prezidentských volbách, bude-li procedura výběru hlavy státu změněna z parlamentní na všelidovou. Zeman však nabídku zapojit se do vnitrostranického života soc. dem. znovu odmítl. V reakci na Škromachovy návrhy Právu řekl: "Po zkušenostech s ČSSD v druhé prezidentské volbě je to opravdu knížecí rada." "Jako nestor soc. dem., který se zasloužil o naši pozici, má na to nezadatelné právo. Určitě by to oživilo vnitrostranický život," řekl Škromach.

:. ANKETA
Měl by podle vás Miloš Zeman šanci stát se v přímé volbě příštím prezidentem České republiky? Hlasujte v anketě na konci článku

Předseda vlády a soc. dem. Vladimír Špidla na otázku Práva, zda se o Škromachových názorech již v ČSSD jednalo, odpověděl: "Tato debata se ještě nevede, ale jistě je na místě uvažovat o prezidentských volbách s dostatečným předstihem." K dotazu, zda by to mělo být s ohledem na přímou volbu, řekl: "Držíme se názoru, že když jsme do voleb šli s přímou volbou, tak v našich ústavních návrzích jistě předložíme přímou volbu."

Podporu v případné další prezidentské kandidatuře Zemanovi na dotaz Práva vyslovili například ministr v Zemanově vládě Jaromír Schling, místopředsedkyně Sněmovny Jitka Kupčová, ale i ministr kultury Pavel Dostál, který byl do loňské roztržky se Zemanem jeho osobním i politickým přítelem. Skepticky se však Dostal staví k případné Zemanově účasti na jednání vedení strany.