„Pro nás je to ohromně prestižní záležitost. Václav Klaus je už od roku 1993 naším čestným členem. Ve výboru jsme se shodli, že bychom mu měli nabídnout i funkci prezidenta,“ řekl manažer klubu Vladislav Šavrda.

„Funkce není placená, je dobrovolná a čestná,“ dodal. Mezi povinnosti prezidenta patří svolávat schůze výboru, vést je, nebo být v kontaktu se členy klubu.

Na pražské Štvanici Klaus střídá ve funkci Františka Stejskala, jenž byl prezidentem I. ČLTK přes dvacet let. „Jsme rádi, že je v čele našeho klubu prezident republiky. Myslím, že to snese srovnání s All England Clubem,“ zdůrazňuje Šavrda. Ve Wimbledonu totiž roli prezidenta plní člen královské rodiny, vévoda z Kentu.

Klaus má k tenisu hodně blízko. V devadesátých letech dokonce kandidoval na pozici šéfa Českého tenisového svazu, bývá častým hostem na štvanických turnajích a je také zapáleným rekreačním hráčem.

„V průměru si chodí zahrát jednou za sedm až deset dnů. Určitě by chtěl víc, ale povinnosti mu to nedovolují,“ řekl Právu Šavrda.