„Děvčátko někdo umístil do babyboxu oblečené. Je zdravá a vitální. Jedná se o 52. dítě, kterému babybox zachránil život a o 32. děvče. Je také druhý dítětem zachráněným navzdory OSN, která se postavila proti babyboxům. Tím prvním je čerstvě narozená holčička, kterou někdo teď v neděli odložil do šumperského babyboxu,“ informoval zakladatel těchto schránek Ludvík Hess.

Dodal, že už se i ví, jak se bude frýdecko-místecké děvčátko jmenovat. „Zcela jistě to bude Jana Husová, když si dnes připomínáme upálení mistra Jana Husa,“ vysvětlil Hess.

Frýdecko-místecký babybox funguje v nemocnici od 7. listopadu 2008. V České republice je celkem 44 takovýchto vyhřívaných schránek.

Výbor OSN pro práva dítěte s českými babyboxy nesouhlasí, jelikož prý porušují pět článků Úmluv o právech dítěte. Proto organizace doporučila státu ukončit tento projekt. Podle Hesse je to nedorozumění a nepochopení. „Může za tím být i jazyková bariéra na půdě Ženevy. Babyboxy totiž plně souzní se všemi 54 články Úmluvy o právech dítěte z roku 1989. „My tuto Úmluvu plně ctíme,“ vysvětlil Hess.