V airbus, na jehož palubě bylo 203 cestujících a deset členů posádky, přistál na letišti v Ruzyni. Přistání proběhlo hladce. Jedna pasažérka ale musela být ošetřena kvůli náhlé nevolnosti a 46letý Slovák skončil v nemocnici s podezřením na infarkt, které se naštěstí nepotvrdilo.

Na dotaz Práva, zda bylo skutečně nezbytné let do USA přerušit a napínat nervy cestujících, Picková odpověděla: "Nutné to bylo. Když se na letadle při letu přes oceán projeví sebemenší závada, rozhodne se jeho kapitán vždy k návratu."

Většina cestujících odletěla z Prahy do New Yorku hned v sobotu večer dalším letadlem ČSA. Airbus byl opraven, a již v neděli tak mohl být opět nasazen do provozu.

Poruchu měl i další airbus

Potíže měl v sobotu i další airbus ČSA na letišti v kanadském Montrealu. "Šlo o malou technickou závadu na palivové nádrži, kvůli které musel být odložen let na pravidelné lince z Montrealu do Prahy," sdělila Právu Picková.

Dodání potřebné součástky se protáhlo, a cestující tedy museli v Montrealu na náklady ČSA přespat. Do Prahy opraveným airbusem odletěli až v neděli v deset hodin dopoledne montrealského času.