Prezident u Zemana pobyl dvě a půl hodiny. Novinářům po setkání řekli, že se vyhýbali závažným politickým tématům a bavili se jako "dva chlapi", kteří si setkání slibovali již dlouho.

Zeman pohostil Klause zabijačkovou polévkou a jitrnicí. "Starého psa novým kouskům nenaučíš," komentoval jídelníček expremiér, který se netají oblibou prosté stravy. Klaus svého hostitele na oplátku pozval na návštěvu zámku v Lánech.

Václav Klaus a Miloš Zeman tvořili spolu s Václavem Havlem trojici politiků, která po listopadu 1989 dominovala domácí politické scéně. Klaus jako lídr pravicové ODS a Zeman jako šéf levicové ČSSD byli řadu let hlavními politickými soupeři, zároveň se ale navzájem respektovali. Zeman například o Klausovi tvrdil, že byl jediným silným protihráčem, kterého v českém politickém životě potkal. Pro Klause je naopak Zeman tím, kdo nejvíce poškodil Českou republiku.

Oba politici po volbách v roce 1998 uzavřeli takzvanou opoziční smlouvu mezi ODS a ČSSD, která Zemanovi umožnila vytvořit menšinovou jednobarevnou vládu. Zeman se o čtyři roky později stáhl z politického života na svou chalupu na Vysočině. Před rokem se ale do vysoké politiky vrátil jako kandidát sociální demokracie v druhé volbě prezidenta republiky. Hned v úvodním kole ale vypadl a opět již jako důchodce později přihlížel, jak Klaus po devítikolovém volebním maratonu triumfoval a stal se nástupcem Václava Havla na Pražském hradě.

"Já se domnívám, že Václav Klaus je skutečně dobrý prezident. Vážím si Klause jako výrazného politika, kterého jsem ve většině politických bitev porazil. V té poslední naopak porazil on mě. Já to beru sportovně. Nemůžu vždy vyhrávat," prohlásil Zeman v nedávném rozhovoru pro Lidové noviny. Bývalý premiér se netají kritikou současného vedení ČSSD v čele s premiérem Vladimírem Špidlou, kterého sám doporučil jako svého nástupce.