Referendum mělo reprezentativní účast, ve volební urně bylo celkem 787 platných hlasovacích lístků. Znamená to, že v referendu 76,5 % hlasujících volilo odluku od Břeclavi.

"Město musí do šesti měsíců předložit návrh na vypořádání majetku," řekl Právu člen volební komise a jeden z iniciátorů referenda Zdeněk Juračka. Poté bude záležet na ministerstvu vnitra, kdy vypíše pro Ladenské volby. Vzhledem k tomu, že se jedná o vznik nové obce, bylo by podle obyvatel Ladné možné jejich vyhlášení i dříve, než na sklonku roku 2006.

"Město to tři měsíce očekávalo. Přeji Ladné mnoho úspěchů, i když nezastírám, že mě to mrzí," uvedl starosta Břeclavi Dymo Piškula (nezávislý). Rozhodnutí prý znamená, že zastupitelé už nebudou ochotni do osamostatnění do této části investovat.

Právě nedostatečné investice ale byly jedním z důvodů pro vyhlášení referenda. Břeclav měla podle obyvatel Ladné ke svému satelitu macešský vztah. Lidem došla trpělivost v okamžiku, kdy radnice rozhodla o uzavření místní školy. Stejný důvod, plánované zrušení školy pro havarijní stav budovy, bylo příčinou referenda již v roce 1999. Tehdy nespokojeným lidem chybělo k osamostatnění 65 hlasů.