Přímo ze stávkujících si utahují také obrázkové montáže. Populární jsou mezi lidmi už delší dobu parodie vytvářené z výjevů komiksu Čtyřlístek, které zveřejňuje server Strach.cz. Na jedné takové montáži je čtveřice hrdinů kresleného seriálu Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa znázorněna jako utajená odborářská buňka. Zrovna ve chvíli, kdy si promítají obrázek "hlavního stávkokaze" prezidenta Václava Klause, vtrhne do jejich skrýše muž se slovy "Tady jsou ti odboráři, na ně!".

Co se týče výroby vtipných obrázků, nezůstávají pozadu ani sami stávkující odboráři. Jejich terčem se stávají zejména vládní politici. Na jednom z těchto obrázků je politik řečnící u pultu. "Vy, prostí lidé, se konečně musíte naučit věřit nám, vládním expertům. Krize končí, DPH poroste, porostou mzdy i důchody, nafta bude. A v blízké budoucnosti na nás žádný, opakuji, žádný meteorit nespadne," říká obrázkový politik, jemuž nad hlavou visí obrovský kus kamene z vesmíru.

Terčem vtipu se stal i prezident Klaus, který kvůli dnešní stávce zrušil plánovanou oslavu svých sedmdesátých narozenin. Na sociálních sítích koluje fotomontáž, na níž hlava státu sedí sama u stolu, na němž je čokoládový narozeninový dort. Prezident si smutně podpírá hlavu a hořekuje nad stávkou.

Do hry se po dvou letech vrátila píseň Modré čepice, kterou populární písničkář Jaromír Nohavica složil u příležitosti jiné železničářské stávky.