Dupová ve své stížnosti tvrdila, že její pobyt ve vazbě byl prodlužován jen kvůli jejím politickým názorům, podle policie se totiž měla podílet na vylepování samolepek po Praze s motivem neonacistické organizace Národní odpor. K tomu ji navíc vyšetřovatelé viní ze zprovoznění webu Resistance Women Unity, kde měla šířit neonacistické ideje.

Za mřížemi Dupová skončila na podzim 2009 při velké policejní razii. Když pak žádala o propuštění z vazby, pražský Městský soud to zamítl s odkazem na její korespondenci.

ÚS ale ve svém verdiktu upozornil, že jen samotné vedení korespondence nemůže jako důvod pro prodlužování vazby obstát. Jiná situace by podle ÚS nastala, pokud by v dopisech žena plánovala další trestnou činnost, obsah dopisů ale soud při rozhodování o vazbě vůbec nezkoumal.

Dupová je už na svobodě, na konci roku 2010 ji soud propustil na kauci a po složení písemného slibu. Žena už byla mezitím odsouzena v Brně v procesu s předáky zrušené Dělnické strany za projevy na prvomájové demonstraci 2009. Představitelé zrušené partaje dostali podmínky a peněžité tresty.