John odchází ze svého úřadu, aniž by začal fakticky fungovat. S Nečasem měl spory kvůli obsazení svého exnáměstka z ministerstva vnitra Michala Moroze. Premiérovi se nelíbilo, že Moroz vlastnil bezpečnostní agenturu, spolupracoval s bezpečnostní firmou rodiny Víta Bárty ABL, a navrch ještě nedostal bezpečnostní prověrku.

Předsedovi VV Johnovi se ale nelíbilo, že mu Nečas mluví do obsazení jeho úřadu a údajně z nejistoty, že bude mít pro boj s korupcí volnou ruku, se rozhodl na svůj post rezignovat.

Po Johnově středečním oznámení se vyrojily spekulace, jestli je Johnovo rozhodnutí definitivní nebo jestli jde jen o pohrůžku. Pochybnosti projevil i prezident Václav Klaus. John mohl předat Nečasovi demisi na schůzce K9 ještě ve středu, ale neučinil tak. Poté podstoupil Nečas operaci v oblasti oka a až do konce týdne omezil svůj program.

Otevřela se tak další kapitola vládní krize, VV požadují pro sebe garance, že vláda bude proti korupci bojovat. Zazněl i požadavek mít ve vládě všechny čtyři ministry, jak určuje koaliční smlouva nebo například žádného. Rozhodnutí nechávají na premiérovi.