Po jednání koaličních špiček přišel mezi novináře mluvčí vlády Jan Osúch a oznámil, že politici se domluvili na tom, že se budou setkávat každou středu po jednání vlády.

„Příští středu koalice projedná tyto body: reformu zdravotnictví, poplatky ve druhém pilíři důchodového systému, problematiku třetího odboje, akcie na doručitele a garance boje proti korupci,“ řekl Osúch.

Johnova rezignace vzata na vědomí

K setkání K9 donutil své partnery John podáním rezignace. Nelíbilo se mu, že mu premiér Petr Nečas (ODS) mluvil do obsazení jeho úřadu pro boj s korupcí a že nemá jistotu, zda bude moci účinně s korupcí zápasit. VV pak požadovaly, aby se partneři zaručili, že reformy budou občanům řádně vysvětleny, mimo to také garance boje s korupcí. Podle nepotvrzených informací žádají post ministryně spravedlnosti pro šéfku svých poslanců Karolínu Peake.

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík ČTK řekl, že jednání bylo procesní a týkalo se dalšího postupu. O Johnovi a jeho kroku prý příliš nemluvili. "My jsme nešli do žádných detailů. Kupodivu to bylo věcné a vlídné," poznamenal.

Končící vicepremiér John své kolegy v K9 podle Gazdíka seznámil se svým stanoviskem, proč odstoupil. "My jsme to vzali na vědomí, nic víc se k tomu neřešilo... Co na tom chcete řešit. To je jeho rozhodnutí, že končí," dodal podle ČTK Gazdík.