Samice Vishesh ještě i o víkendu hledala a volala své uhynulé mládě, avšak ošetřovatelé jí nemuseli podat utišující prostředky, protože potravu přijímá a spolupracuje. Proč sloní sameček uhynul, zjistí až pitva, na jejíž výsledky zoo stále čeká. [celá zpráva]

Vzhledem k tomu, že nenastaly žádné komplikace, rozhodla se zoo sloninec nechat pro veřejnost otevřený.

Uhynutí slůněte - rozhovor s mluvčí ostravské zoo

„V pondělí byl také poprvé otevřen venkovní výběh pro samici Johti a její mládě, které tak mohlo strávit první chvíle na sluníčku po boku své mámy, ale také ve společnosti slonice Suseely a Vishesh, která minulý pátek bohužel o své slůně přišla,“ sdělila mluvčí ostravské zoo Šárka Kalousková s tím, že v sobotu do zoo přišly asi čtyři tisíce lidí, v neděli dvě tisícovky.

„Spojení celé skupiny slonů se obešlo bez komplikací, přesto bylo na malé samičce i její mámě znát vzrušení. Její první krůčky do neznáma byly nesmělé, samička se raději schovávala pod břichem Johti. Ta byla velmi obezřetná. Od svých ošetřovatelů se nechávala několik minut přemlouvat a lákat na ovoce, pro které se vždy natahovala tak, aby zadníma nohama zůstala v pavilonu. Nechávala si tak doslova otevřená zadní vrátka. Po chvíli se však osmělila a společně s malou samičkou vyšla do venkovního výběhu, kde pobyly asi 20 minut a poté se vrátily do pavilonu, kde se cítí více v bezpečí,“ popisovala Kalousková.