„Chtěl jsem vás jako lékař vyzvat, nedělejte to, vážená Sněmovno, z naší Sněmovny občas odcházejí značné pitomosti, natož budete-li cokoli projednávat nevyspalí, unavení,“ varoval Jiří Koskuba (ČSSD).

Zděšení v koaličních řadách způsobil šéf soc. dem. Bohuslav Sobotka, který využil velké absence vládních poslanců a navrhl přerušit schůzi na čtrnáct dnů. Koalice ale zmobilizovala síly a návrh zamítla.

Místopředseda komory Lubomír Zaorálek (ČSSD) přirovnal koalici k bolševikům. „ On je typický revolucionář, který ví, že má pravdu, a on to prostě profičí! Vůbec, musí to fičet, ty reformy!“, uvedl na adresu šéfa klubu TOP 09 Petra Gazdíka.

S přibývajícími hodinami atmosféra houstla čím dál víc a koalice i opozice se pokoušela procedurálními finesy získat navrch nad protivníkem. ODS se pokusila neúspěšně odvolat z řízení schůze Zaorálka, neboť prý nahrával opozici. Jenže čáru přes rozpočet udělali ODS a TOP 09 véčkaři, kteří se hlasování zdrželi, čímž Zaorálka v křesle řídícího nepřímo podrželi. „Rád bych odešel, ale  vypadá to, že to nejde,“ bavil se Zaorálek.