Chladné počasí vydrží až do poloviny týdne. Teploty se budou pohybovat pod 15 stupni a obloha bude až do středy převážně zatažená s deštěm. Pak začne oblačnost jen velmi pomalu mizet.

V úterý bude vydatněji pršet především na Moravě a ve Slezsku, kde se silné srážky vyskytly už v noci, nad ránem se přesunuly i nad východní Čechy. Přes den bude v Čechách zataženo s přeháňkami, na Moravě zataženo s deštěm. Teploty na celém území ČR by měly být mezi 12 a 16 stupni.

Podobně to bude vypadat ve středu s tím rozdílem, že déšť se přesune do Čech, občas se mohou vyskytnout i bouřky. Teploty budou lehce vyšší, mezi 14 a 18 stupni, na Moravě, by mohly dosáhnout až na 20 stupňů. Nad ránem klesnou teploty na čtyři až osm stupňů.

Ve čtvrtek by se měla obloha začít více vyjasňovat, v Čechách bude oblačno, na Moravě a ve Slezsku polojasno, místy se vyskytnou přeháňky. Teploty ještě o něco povyrostou: přes den bude 17 až 21 stupňů, v noci pět až devět stupňů.

Podobný ráz počasí bude i v pátek, jen teploty ještě o něco povyskočí, meteorologové očekávají, že budou mezi 18 a 22 stupni.

O víkendu by pak mělo být převážně polojasno až oblačno, přeháňky se objeví jen vzácně. Meteorologové očekávají, že teploty vydrží mezi hodnotami 18 a 22 stupňů přes den a devět až pět přes noc.