Požárníci v neděli večer pomáhali například u Syrovic na Brněnsku, kde silnici zaplavila voda a naplavila na ni bahno. Jeden jízdní pruh zůstává až do pondělního rána neprůjezdný.

O pomoc požádal například starosta Ořechova na Brněnsku, protože se na silnici vytvořilo z dešťové vody malé jezírko. Hasiči proto vykopali v místě strouhu, aby mohla voda odtékat. Podobný problém řešili i v Blučině v okrese Brno - venkov.

V Křepicích na Hodonínsku zase hasiči museli čerpat vodu ze zaplavených sklepů, v Mutěnicích na Hodonínsku čerpali vodu ze zaplaveného sklepu kulturního domu.

Pozor na kroupy

Podle předpovědi se během noci a pondělního rána mají bouřková mračna vytvářet zejména na severovýchodě území a lze zde očekávat vydatné lokální srážky. Napršet by místy mohlo až 30 milimetrů vody.

Nelze vyloučit ani lijáky s kroupami, a to hlavně na Moravě a ve Slezsku. Po místních průtržích mračen by se mělo během velikonočního pondělí mírně ochladit. Teploty klesnou na 14 až 16 stupňů.

Prudká bouřka zasáhla v neděli v 16 hodin střední Moravu. Během několika minut se ulice v Prostějově ocitly pod vrstvou krup.

Prudká bouřka zasáhla v neděli v 16 hodin střední Moravu. Během několika minut se ulice v Prostějově ocitly pod vrstvou krup.

FOTO: Jiří Růžička, Právo

Déletrvající slunečné a suché počasí v jarním období podle předpovědi ČHMÚ vyvolá postupný vznik tlakové níže nad evropským kontinentem a následný vpád chladnějšího a vlhkého vzduchu z Atlantiku.

Velké chladno zatím nebude 

Podle meteorologů je velmi pravděpodobné, že současné teplé počasí vystřídá vlhké a chladnější proudění i od západu s četnými srážkami. V průběhu prvních dnů následujícího týdne to ale ještě prý nebude tak markantní. Vždyť ani hloh, který svými květy hlásí návrat ranních mrazíků, stále ještě neprocitl ze zimního spánku.