Ještě v lednu loňského roku se Klaus těšil důvěry 58,4 procenta lidí, před ním byl ale na první pozici tehdejší úřednický premiér Jan Fischer, který byl se stabilní více než 80procentní podporou bezkonkurenčně nejpopulárnějším politikem v novodobé historii. V říjnu už byl ale Klaus po Fischerově odchodu z vrcholné politiky opět na špici, byť jeho důvěryhodnost poklesla o bezmála deset procentních bodů.

Čtěte také: Důvěra v Klause v říjnu výrazně propadla

Nyní se před něj vůbec poprvé dostal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, kterému stačil na první příčku posun o tři desetiny procentního bodu, a získal si tak důvěru těsné nadpoloviční většiny respondentů.

Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) obdržela 40,7 procenta kladných hodnocení, což pro ni znamená jen malý pokles důvěryhodnosti. Zato premiéru Petru Nečasovi (ODS) nevěří mnohem více lidí. Od loňského října spadla jeho důvěryhodnost ze 47,8 procenta na 30,1 procenta.

Vyjádřená důvěra v nejvyšší ústavní činitele (v procentech)
Ústavní činitel (předchůdce) Říjen/2010 Duben/ 2011
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský 44,7 50,1
Prezident Václav Klaus 49,148,3
Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová 41,5 40,7
Premiér Petr Nečas47,9 30,1
Předseda Senátu Milan Štěch (Přemysl Sobotka)32,5 25,2

Šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD), který po říjnových senátních volbách vystřídal v čele horní komory Přemysla Sobotku (ODS), je nejméně důvěryhodným z nejvyšších ústavních činitelů, věří zhruba jen čtvrtina dotázaných.