Jeho podezření se týká faktu, že John měl informace o schůzkách Tluchoře s bývalou šéfkou poslaneckého klubu VV Kristýnou Kočí. Na jednání K12 John prý připustil, že informace o schůzce získal od policisty.

Podle Tluchoře je jasné, že tím došlo k porušení zákona. Buď k neoprávněnému nakládání s osobními údaji, zneužití pravomoci úřední osoby, nebo porušení tajemství dopravovaných zpráv.

John ve čtvrtečním rozhovoru pro Právo řekl, že před schůzkami Kočí s Tluchořem ho varoval někdo v e-mailu. Měl informace o tom, kdy a kde se schůzka koná. [celá zpráva]

Šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř na páteční tiskové konferenci

Šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř na páteční tiskové konferenci

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Tluchoř uvedl, že mu John ve středu řekl, že tyto informace má od policie. Tluchoř připomněl, že ochranná služba policie hlídá prostory Poslanecké sněmovny, v nichž se schůzky politiků konaly.

John: Byl to e-mail od pobouřeného občana

Radek John v České televizi po Tluchořově oznámení řekl, že mail mu opravdu poslal policista, který pracuje ve Sněmovně a schůzek si všiml. "Psal mi to jako pobouřený občan," řekl John. Doplnil, že to byl jeden z mnoha mailů, které dostává a které si normálně přečetl.

"Klaus by měl Johna co nejrychleji odvolat"

Tluchoř v pátečním prohlášení vyzval prezidenta Václava Klause, aby co nejrychleji reagoval na návrhy premiéra Petra Nečase a odvolal z funkce alespoň ministra vnitra Radka Johna (VV).

Jeho působení v resortu prý ohrožuje stabilitu země.

Podle nahrávek schůzek Kristýny Kočí s regionálními politiky VV měl mít Tluchoř podíl na puči ve Věcech veřejných. Ten to odmítl s tím, že před devíti měsíci nemohl připravovat puč v klubu, který tehdy neexistoval.