Nehoda se stala před půl sedmou ráno na hlavním tahu spojujícím Ostravu a Novojičínsko. Podle informací policie nedala řidička osobního golfu přednost přijíždějícím tatře. Řidič nákladního auta začal brzdit, na sněhu dostal smyk a narazil v protisměru do dalšího nákladního auta. Právě řidič DAFu zraněním podlehl, řekl mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

Všechny silnice v Olomouckém kraji jsou ráno sjízdné. Vozovky ale místy pokrývá ujetá vrstva sněhu, a proto by motoristé měli dbát zvýšené opatrnosti. V nižších polohách kraje jsou silnice po středečním sněžení převážně mokré a silničáři je čistí. Ve středních a vyšších polohách na vozovkách leží ujetý zbytkový sníh do čtyř centimetrů, na nebezpečných místech je krytý inertním posypem.

Na Zlínsku ještě sněžilo

Na hlavních tazích ve Zlínském kraji leží místy až pěticentimetrová vrstva rozbředlého sněhu, na komunikacích druhé a třetí třídy je ujetá vrstva sněhu krytá inertním posypem. Teploty jsou všude pod bodem mrazu. "V noci nám tu ještě sněžilo a připadlo zhruba deset centimetrů sněhu. Všechny komunikace se nám ale daří udržovat v dobrém stavu," uvedl ředitel vsetínské správy a údržby silnic Jaromír Kořistka.

V Libereckém kraji přestalo v noci sněžit. "Díky tomu se nám podařilo téměř vyčistit hlavní tahy, takže jsou převážně mokré a bez problémů sjízdné," řekl náměstek ředitele Krajské správy silnic v Liberci Jan Douděra.

Mlhy v jižních Čechách

Zvýšená opatrnost je i dnes nutná při jízdě po silnicích v jižních Čechách. Na vozovkách, které jsou po chemickém posypu holé a vlhké nebo mokré, se místy tvoří námraza. Na vozovkách udržovaných inertním posypem zůstává vrstva ujetého sněhu, místy zledovatělého, krytá posypem. Ve většině regionu se tvoří místní mlhy.

Pozor si musejí dát řidiči také na Tachovsku, severu Plzeňska a Klatovsku. Téměř na území celého kraje je mlha, místy velmi hustá, na silnicích se občas tvoří námrazy, řekl dispečer krajských silničářů.