Václav Havel Kristýnu Kočí osobně nezná a nikdy se s ní nesetkal. Současné politické dění sleduje a je z něj znechucen. Je šokován, že by měl být do něj i on zaplétán,“ řekla Právu Tančevová.

Havel se po zánětu dýchacích cest zotavuje na venkově, rekonvalescenci má plánovanou na celý duben, uvedla ČTK.

Hrad nechce Kočí komentovat

Kočí na schůzce s bývalými kolegy, na které zcela otevřeně mluví o pozadí současné vládní krize, hovoří i o současném prezidentovi Václavu Klausovi.

CELÝ PŘEPIS TAJNÉ NAHRÁVKY ČTĚTE ZDE

„Ten je jedinej jako nebezpečnej. Akorát, že řekněme, že my a už se to blíží, on se taky posere při tom nárůstu těch informací. V tý společnosti se to posouvá, takže on si toho moc nedovolí, navíc podle všeho se chystá za mne postavit Havel. ... Už pro tu náladu v té společnosti,“ uvedla Kočí.

Prezident Václav Klaus nechtěl slova Kočí komentovat. Hradní vicekancléř Petr Hájek pak pouze pro Právo poznamenal: „K tomu se vůbec nechci vyjadřovat. Člověk se tím jen zašpiní. Jak jsem to ale pochopil, tak to zdaleka ještě nejsou všechny věci, které jdou ven, ale že se snad něco chystá i na pondělí."

Na nahrávce hovoří Kristýna Kočí o plánu vytvořit vládu bez VV, založenou na poslancích, kteří nejmenší parlamentní stranu opustí. Vnitrostranický puč měla prý připravovat společně s předsedou sněmovního klubu ODS Petrem Tluchořem, který má podle ní ve straně premiéra Petra Nečase "obrovskou sílu".

Kočí, která po údajném korupčním skandálu opustila VV, tvrdí, že si na nahrávce snažila vybudovat image čisté političky.

 Kočí byla zneužita ve vnitrostranickém boji ODS, míní Schwarzenberg
Týden: Kočí prozradila, že puč proti VV chystala tři čtvrtě roku s ODS
 Poslanec VV Petr Skokan: Holčina se ve mně hodně spletla
Je to šok, ale chceme jednat dál, komentovaly nahrávku Kočí Věci veřejn
John: Před schůzkami Kočí s Tluchořem mě varoval e-mail
 Cestou z krize jsou předčasné volby, ukázal průzkum