"Privatizační projekt moci firmy ABL považujeme za nepřijatelný a nebezpečný," prohlásil Kalousek, který připomněl, že byla podepsána koaliční smlouva se stranou Věci veřejné a ne s agenturou ABL.

Co se stane, když Věci veřejné nepřijmou požadavek na odchod ministrů Radka JohnaJosefa Dobeše? „Asi zůstaneme s ODS samotní,“ uvedl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a dodal: „V parlamentě můžeme ztratit většinu, to se stane, ale musíme si sami důvěřovat.“

Kalousek také zopakoval, že TOP 09 je jediná koaliční strana, která nebyla spojena s žádným korupčním skandálem. Požadavky VV na recipročním odvolání ministrů ostatních stran nepřipadají vedení TOP 09 relevantní.

Schwarzenberg si nemyslí, že by se nyní měli scházet lídři ODS a TOP 09. Na tahu jsou podle něj Věci veřejné, měly by přijít se jmény náhradníků za své ministry. Dalším krokem ze strany ODS a TOP 09 bude podle Schwarzenberga až avizovaná pondělní schůzka Nečase s prezidentem Václavem Klausem. Nečas tam chce donést rezignace Bárty, Johna a Dobeše.