O tom, že celá záležitost by mohla být v režii "plzeňských kmotrů z ODS" hovořil již na začátku celé kauzy poslanec VV Michal Babák. [celá zpráva]

„Nejde o hru jednoho člověka, ale více lidí. Směřuje nám to na Plzeň a místní kmotry z ODS, kteří by chtěli ovlivňovat poslance v našem klubu a které by se hodilo rozvrátit VV. Je to v souvislosti s činností Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Plzeňsku. Pan Škárka by v tuto chvíli mohl být řízen kmotry z ODS,“ řekl Babák počátkem týdne Právu.

Babák o "plzeňských kmotrech z ODS"
Klasnová přirovnala Škárku k Boratovi, Babák podezírá "kmotry z ODS"

„Faktorů je více a nerad bych je zveřejňoval. Má to však souvislost s plzeňským ŘSD, kde měl působit pan Rödl a nějakým způsobem se nám ho tam nepodařilo právě z těchto důvodů prosadit,“ dodal.

Bárta si prý schůzky nahrává

Škárka ve čtvrtek rovněž uvedl, že světlo do případu by mohla vnést nahrávka celé schůzky, která se měla odehrát v kanceláři ministra Bárty. Škárka naznačil, že Bárta si schůzky monitoruje.

ČTĚTE TAKÉ:
 V koalici se hovoří o předčasných volbách, Nečas jednal se "zrádkyní" Kočí
ABL sledovala starosty Prahy 1 Hejmu a Dvořáka
Dobeš: Bártovy peníze pro Škárku byly jen půjčka
Vítka si musejí blondýny zaříznout samy, vzkazuje zdroj od Nečase
Škárka: těch 55 tisíc měsíčně bylo na kancelářské potřeby nebo notáře
Peake: Byla bych ráda, kdyby Škárka mandát poslance uvolnil
Škárkovi věřím, říká Huml
Škárka: Dokážu si představit, že budu nezařazený poslanec
Věci veřejné vyloučily Škárku. Slíbil důkazy, že mu Bárta dal peníze
Jsem v šoku, Kočí se pokusila o vnitrostranický puč, řekl John

Škárka opětovně odmítl, že by se ze strany Bárty jednalo o půjčku. Pokud by mu policie peníze vrátila, nehodlá je Bártovi vracet, ale věnoval by je na dobročinné účely. "Přišlo by mi to nefér," dodal poslanec.

Vít Bárta (VV)

Vít Bárta (VV)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Škárka nicméně připomněl, že souhlasil s tím, aby policie peníze v rámci vyšetřování mohla analyzovat a případně znehodnotit.