„Chování pana Jaroslava Škárky je pro mě velkým zklamáním, jeho výrokům vůbec nerozumím. Pan Škárka byl mým blízkým člověkem, spojovalo nás přátelství, znám ho osm let,“ řekl Bárta v emotivním projevu, který přednášel obklopen kolegy z vedení strany.

Bárta řekl, že se Škárkou vypili mnoho lahví vín a řešili spolu mnoho osobních věcí. „Nikdy jsem neváhal Škárkovi pomoci, poskytnutí finanční výpomoci jsem tedy neodmítl. Kategoricky ale odmítám, že bych si od Škárky kupoval loajalitu,“ řekl Bárta.

Kateřina Klasnová, Radek John Vít Bárta (všichni VV) při večerním brífinku

Kateřina Klasnová, Radek John a Vít Bárta (všichni VV) při večerním brífinku

FOTO: Milan Malíček, Právo

Škárka podle Bárty nedávno zmínil své osobní a politické problémy před dalším člověkem, svoji pomoc mu podle svých slov potvrdil i před ostatními. Je-li toto z jeho strany považováno za úplatek, šlo o cílenou konstrukci proti mně i straně, prohlásil Bárta. O tom, že peníze pro Škárku byly pouze půjčka, hovořil ve středu také ministr školství Josef Dobeš (VV) a poslanec VV Petr Skokan. [celá zpráva]

Stále nemám sílu té konstrukci uvěřitVít Bárta

„Omlouvám se, že jsem tuto kauzu bagatelizoval,“ řekl dále Bárta na adresu novinářů. „Stále nemám sílu té konstrukci uvěřit, i z toho, co novináři říkali, toto není asi konec celého příběhu. Nerozumím, proč jsem za svůj lidský přístup obviňován, když jsem připraven kdykoli svým blízkým pomoci. Již několik poslanců moji pomoc využilo,“ řekl Bárta třesoucím se hlasem.

Myslím si, že moje finanční situace je celkem v pohodě, takže o žádnou půjčku se nejednaloJaroslav Škárka v reakci na Bártova slova

Škárka: o půjčku se nejednalo

Škárka Bártova následně odmítl. "To je naprostý nesmysl. Nic takového není. Myslím si, že moje finanční situace je celkem v pohodě, takže o žádnou půjčku se nejednalo. Navíc předpokládám, že i pan Bárta jako zdatný a zkušený člověk, kdyby někomu něco půjčoval, tak by si na to nechal sepsat smlouvu," reagoval Škárka na Bártovo vyjádření v rozhovoru s ČTK.

Bárta dále sdělil, že se snaží v celé kauze vyznat. "Přiznávám, že stále řadě indicií nerozumím, děkuji všem, kteří jsou zde se mnou za podporu, řekl Bárta opět velmi vzrušeným hlasem.

Média na závěr svého projevu požádal o čas do pátku, než prý celou kauzu znovu probere se svými spolustraníky.

Škárka odevzdal ve středu na Městském státním zastupitelství v Praze 5 důkazy, které podle něj nevyvratitelně svědčí o tom, že si Bárta kupoval jeho mlčení o podivném financování strany.

„Předávám policii 170 tisíc v originální obálce, které se dotýkal jen Vít Bárta a já,“ oznámil ve středu Škárka prostřednictvím tiskové zprávy. [celá zpráva]

Kromě jiného policii na Praze 5 informoval o dalších obskurních záležitostech týkajících se VV a mimo jiné jí předložil materiály, které mají dokazovat sledování některých politiků na Praze 1.

ČTĚTE TAKÉ:
Dobeš: Bártovy peníze pro Škárku byly jen půjčka
Vítka si musejí blondýny zaříznout samy, vzkazuje zdroj od Nečase
Škárka: těch 55 tisíc měsíčně bylo na kancelářské potřeby nebo notáře
Peake: Byla bych ráda, kdyby Škárka mandát poslance uvolnil
Škárkovi věřím, říká Huml
Škárka: Dokážu si představit, že budu nezařazený poslanec
Věci veřejné vyloučily Škárku. Slíbil důkazy, že mu Bárta dal peníze