"Trpíme nedůvěrou v Alexandra Vondru," konstatoval Gazdík s tím, že jeho strana nechce bortit vládu. Gazdík dodal, že pokud by se celá záležitost do dalšího jednání lídrů koalice (tzv. K9) nevyřešila, TOP 09 bude požadovat, aby se Vondra coby místopředseda ODS nepodílel na zásadních jednáních koaličních špiček.

Tluchoř odmítl, aby si koaliční strany "kádrovaly své zástupce". "Zapomeňme na tyto spory," dodal Tluchoř s tím, že ODS je "hlavní vládní stranou", která má dost sil se s problémy vypořádat.

Vztahy mezi Kalouskem a Vondrou nejsou ideální

TOP 09 ve čtvrtek před hlasováním o mimořádné schůzi Sněmovny o kauze Promopro Vondru vyzvala k odstoupení. "Kdyby Vondra měl v těle kouska cti, podá rezignaci ještě dnes, jinak musíme spoléhat na čest pana premiéra,“ uvedl ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), později své vystoupení mírnil s tím, že celá záležitost je problémem ODS. [celá zpráva]

Šéfka poslanců VV Kristýna Kočí otevřeně přiznala, že vztahy mezi Kalouskem a Vondrou "nejsou ideální".

Zástupci opoziční ČSSDKSČM, Bohuslav SobotkaPavel Kováčik označují vládu za nekompetentní a koalici za nefunkční.  Zatímco komunisté sbírají podpisy, aby mohli svolat jednání o vyslovení nedůvěry kabinetu, ČSSD plánuje svolat další mimořádnou schůzi Sněmovny.