Policie údajně zapečetila i kancelář ústeckého poslance ODS Jiřího Šulce. Na dotaz Práva řekl, že ho v této věci nikdo nekontaktoval a neví, co by mohlo být důvodem zapečetění.

Mluvčí policie v Ústeckém kraji Šárka Poláčková řekla, že krajská policie o akci nemá žádné informace, v sídle rady zřejmě zasahuje některý z celorepublikových útvarů policie.

Náměstkyně Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem Lenka Bradáčová Právu řekla, že v sídle rady zasahuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), jakékoliv další podrobnosti ale s ohledem na taktiku odmítla uvést.

Policie tají podrobnosti

„Mohu jen potvrdit, že v souvislosti s touto institucí vedeme trestní řízení,“ konstatovala Bradáčová.

Mluvčí protimafiánského útvaru Pavel Hanták odmítl zásah detektivů jakkoliv komentovat.

Rada regionu soudržnosti Severozápad se zabývala například dotacemi na přístroje v Krajské zdravotní, které jsou podle auditu ministerstva financí předražené.

Ministerstvo podalo trestní oznámení

Ministerstvo financí podalo už loni v prosinci trestní oznámení kvůli údajnému plýtvání při nákupech zdravotnické techniky. Nechalo si také zpracovat audit, který ukázal, že přístroje nakupované Krajskou zdravotní z evropských dotací byly předražené o 31 miliónů korun a v pořádku nebyla ani některá výběrová řízení.

"Z výsledků těchto auditů máme podezření na nehospodárnost, neprůhlednost, nedostatečnou kontrolu a nadhodnocení ceny nakupovaných lékařských přístrojů," řekl už dříve mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Výsledky auditu schválili poslanci sněmovního kontrolního výboru.

Nákupem přístrojů pro KZ se zabýval také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), vyšetřování iniciovala ústecká Rada regionu soudržnosti Severozápad. Ta však minulý týden oznámila, že tendr na přístroje byl podle ÚOHS v pořádku.