„Vojenská policie tyto informace prověřovala v rovině poznatku, ale nezjistila žádné skutečnosti, které by ve věci opravňovaly zahájení úkonu trestního řízení,“ řekl Právu mluvčí VP Jan Čermák.

Podle informací Práva policisté prověřovali, zda Krejčík úkoloval své podřízené, jak tvrdí tajná zpráva, aby hledali diskreditační materiály na náměstky tehdejší ministryně Vlasty Parkanové. Nenašli k takovému tvrzení žádné důkazy.

Tajnou zprávu připravil Krejčíkův zástupce Pavel Adam a předal ji ministryni Parkanové, která poté Krejčíka přiměla k rezignaci. Parkanová soudí, že její postup byl správný, i když se později ukázalo, že Krejčík se v očích policie ničím neprovinil.

„Ten materiál netvrdil, že se dopouští trestných činů, ale jednání, které je neslučitelné s postavením ředitele tajné služby,“ sdělila Právu Parkanová (TOP 09).

Podle šéfa branně-bezpečnostního výboru Františka Bublana (ČSSD) byla zpráva pouhou záminkou.

„Bylo to v něčem jiném, to nám Krejčík říkal. On ji nechtěl poslouchat v závažných věcech, které po něm chtěla. Nelíbil se ani některým náměstkům, tak prostě šel,“ řekl Právu Bublan.