Poslední alkoholovou aféru ve Sněmovně vyvolal poslanec za ODS Petr Kott. Při důležitém hlasování o reformě veřejných financí to nezvládl a napil se. Výsledek? ODS ho musela poníženě vypárovat a nemilosrdně ho vyloučila ze svých řad.

To ale není vše. Rozpoutala se debata o alkoholu ve Sněmovně vůbec. Předseda tohoto zákonodárného sboru Lubomír Zaorálek z ČSSD zakázal prodávat alkohol v předsálí jednací síně. O patro výš či níž už ale zákaz neplatí.

Poslancům jsme tedy prostřednictvím mailu položili jednoduchou otázku: Jste pro úplné zrušení prodeje alkoholu v celé Poslanecké sněmovně?

Pro zrušení hlasovalo 18 poslanců, proti bylo 28 poslanců a hlasování se zdrželo 10 poslanců.

Hlasujte i vy v anketě na konci článku.

Poslanci tedy nechtějí o zrušení prodeje alkoholu ani slyšet. Proti se vyslovili především poslanci ODS a US-DEU. Mnoho poslanců se ale raději zdrželo hlasování. Proti byl i poslanec Petr Kott.

V následujících tabulkách si můžete prohlednout výsledky hlasování, najít si poslance za svůj kraj a zjistit, jak hlasoval. Nebo také nehlasoval.

 

Poslanecký klub ČSSD
jméno volební kraj odpověď
Vlastimil Aubrecht Ústecký neodpověděl/a
Jarmila Boháčková Středočeský neodpověděl/a
Robin Böhnisch Královéhradecký neodpověděl/a
Petra Buzková Praha neodpověděl/a
Vladimír Čada Plzeňský neodpověděl/a
Karel Černý Vysočina neodpověděl/a
Anna Čurdová Středočeský neodpověděl/a
Pavel Dostál Olomoucký neodpověděl/a
Milan Ekert Plzeňský neodpověděl/a
Milada Emmerová Plzeňský ANO
Stanislav Gross Středočeský neodpověděl/a
Michal Hašek Jihomoravský neodpověděl/a
Josef Hojdar Ústecký neodpověděl/a
Pavel Hönig Olomoucký neodpověděl/a
Petr Ibl Praha neodpověděl/a
Zdeněk Jičínský Vysočina neodpověděl/a
Miloslav Kala Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Kapoun Olomoucký neodpověděl/a
Jan Kavan Praha neodpověděl/a
Robert Kopecký Ústecký neodpověděl/a
Zdeněk Koudelka Jihomoravský neodpověděl/a
Michal Kraus Liberecký neodpověděl/a
Jaroslav Krákora Ústecký neodpověděl/a
Stanislav Křeček Praha neodpověděl/a
Jozef Kubinyi Moravskoslezský ANO
Jitka Kupčová Jihočeský neodpověděl/a
Miloš Kužvart Středočeský neodpověděl/a
Petr Lachnit Moravskoslezský neodpověděl/a
Vladimír Laštůvka Ústecký neodpověděl/a
Antonín Macháček Moravskoslezský neodpověděl/a
Radko Martínek Pardubický neodpověděl/a
Miloš Melčák Zlínský neodpověděl/a
Alfréd Michalík Moravskoslezský neodpověděl/a
Josef Mikuta Karlovarský neodpověděl/a
Jan Mládek Jihočeský neodpověděl/a
Oldřich Němec Liberecký ANO
Eva Nováková Praha NE
Hana Orgoníková Královéhradecký neodpověděl/a
Jaroslav Palas Moravskoslezský neodpověděl/a
Petr Rafaj Moravskoslezský neodpověděl/a
Libor Rouček Středočeský NE
Josef Řihák Středočeský ANO
Antonín Seďa Zlínský neodpověděl/a
Jaromír Schling Vysočina neodpověděl/a
Ladislav Skopal Jihomoravský neodpověděl/a
Josef Smýkal Zlínský ANO
Evžen Snítilý Královéhradecký neodpověděl/a
Bohuslav Sobotka Jihomoravský neodpověděl/a
František Strnad Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Svoboda Praha neodpověděl/a
Antonín Sýkora Moravskoslezský neodpověděl/a
Hana Šedivá Moravskoslezský NE
Iva Šedivá Královéhradecký neodpověděl/a
Zdeněk Škromach Jihomoravský neodpověděl/a
Vladimír Špidla Jihočeský neodpověděl/a
Karel Šplíchal Praha neodpověděl/a
Petr Šulák Zlínský neodpověděl/a
Miloš Titz Pardubický neodpověděl/a
Rudolf Tomíček Karlovarský neodpověděl/a
Jiří Třešňák Středočeský neodpověděl/a
Radim Turek Moravskoslezský neodpověděl/a
Milan Urban Středočeský neodpověděl/a
Jiří Václavek Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Váňa Pardubický neodpověděl/a
Miloslav Vlček Olomoucký neodpověděl/a
Jitka Vojtilová Liberecký ANO
Václav Votava Plzeňský neodpověděl/a
Lubomír Zaorálek Moravskoslezský neodpověděl/a
Eduard Zeman Jihočeský neodpověděl/a
Petr Zgarba Vysočina neodpověděl/a

 

Poslanecký klub ODS
jméno volební kraj odpověď
Walter Bartoš Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Beneš Jihočeský NE
Jiří Bílý Plzeňský neodpověděl/a
Josef Bíža Ústecký neodpověděl/a
Petr Bratský Praha ANO
Milan Cabrnoch Středočeský NE
Michal Doktor Jihočeský neodpověděl/a
Vladimír Doležal Praha NE
Kateřina Dostálová Olomoucký neodpověděl/a
Tomáš Dub Praha ANO
Eva Dundáčková Středočeský ANO
Hynek Fajmon Středočeský neodpověděl/a
Tomáš Hasil Liberecký neodpověděl/a
Zdeňka Horníková Královéhradecký NE
Pavel Hrnčíř Moravskoslezský neodpověděl/a
Radim Chytka Moravskoslezský neodpověděl/a
Libor Ježek Liberecký neodpověděl/a
Tomáš Kladívko Praha neodpověděl/a
Jan Klas Středočeský neodpověděl/a
Martin Kocourek Praha neodpověděl/a
Miroslav Krajíček Moravskoslezský neodpověděl/a
Petr Krill Olomoucký neodpověděl/a
Miloslav Kučera Královéhradecký neodpověděl/a
Ivan Langer Olomoucký neodpověděl/a
Helena Mallotová Praha neodpověděl/a
Václav Mencl Jihomoravský NE
Václav Nájemník Pardubický neodpověděl/a
Petr Nečas Zlínský neodpověděl/a
Veronika Nedvědová Pardubický neodpověděl/a
Miroslava Němcová Vysočina NE
Zbyněk Novotný Praha neodpověděl/a
Miroslav Ouzký Ústecký neodpověděl/a
Jiří Papež Plzeňský NE
Miloš Patera Karlovarský neodpověděl/a
Jiří Patočka Královéhradecký neodpověděl/a
Alena Páralová Pardubický neodpověděl/a
Miroslav Pátek Ústecký neodpověděl/a
Jaroslav Pešán Vysočina NE
Jaroslav Plachý Zlínský ZDRŽEL SE
Petr Pleva Jihomoravský neodpověděl/a
Jiří Pospíšil Plzeňský neodpověděl/a
Aleš Rozehnal Praha neodpověděl/a
Martin Říman Moravskoslezský neodpověděl/a
Karel Sehoř Moravskoslezský NE
Pavel Suchánek Jihomoravský neodpověděl/a
Lubomír Suk Karlovarský neodpověděl/a
David Šeich Jihomoravský ZDRŽEL SE
Lucie Talmanová Praha neodpověděl/a
Tomáš Teplík Středočeský neodpověděl/a
Vlastimil Tlustý Středočeský neodpověděl/a
Eduard Vávra Jihomoravský ZDRŽEL SE
Jan Vidím Středočeský NE
Oldřich Vojíř Ústecký neodpověděl/a
Jan Zahradil Praha neodpověděl/a
Tom Zajíček Jihočeský neodpověděl/a
Bohuslav Záruba Zlínský NE
Jaroslav Zvěřina Jihočeský NE

 

Poslanecký klub KSČM
jméno volební kraj odpověď
Vlastislav Antolák Zlínský neodpověděl/a
Marta Bayerová Jihomoravský NE
František Beneš Praha neodpověděl/a
Milan Bičík Vysočina ANO
Petr Braný Jihočeský neodpověděl/a
Ludmila Brynychová Liberecký neodpověděl/a
Ladislav Býček Jihomoravský neodpověděl/a
Květoslava Čelišová Ústecký neodpověděl/a
Alexander Černý Olomoucký neodpověděl/a
Vlastimil Dlab Královéhradecký ZDRŽEL SE
Jiří Dolejš Praha ZDRŽEL SE
Václav Exner Praha neodpověděl/a
Jiřina Fialová Středočeský ZDRŽELA SE
Vojtěch Filip Jihočeský NE
Václav Frank Středočeský neodpověděl/a
Jaroslav Gongol Moravskoslezský neodpověděl/a
Miroslav Grebeníček Jihomoravský neodpověděl/a
Stanislav Grospič Středočeský neodpověděl/a
Jitka Gruntová Pardubický ANO
Pavel Hojda Karlovarský ZDRŽEL SE
Jaromír Kohlíček Ústecký NE
Kateřina Konečná Moravskoslezský neodpověděl/a
Vladimír Koníček Zlínský ZDRŽEL SE
Pavel Kováčik Vysočina neodpověděl/a
Ivana Levá Plzeňský ANO
Josef Mandík Pardubický neodpověděl/a
Soňa Marková Královéhradecký NE
Zdeněk Maršíček Ústecký neodpověděl/a
Jiří Maštálka Plzeňský neodpověděl/a
Ladislav Mlčák Olomoucký ANO
Miroslav Opálka Moravskoslezský ANO
Miloslav Ransdorf Středočeský neodpověděl/a
Svatomír Recman Moravskoslezský ANO
Zuzka Rujbrová Jihomoravský neodpověděl/a
Marie Rusová Vysočina neodpověděl/a
Josef Šenfeld Ústecký ANO
Ladislav Urban Plzeňský neodpověděl/a
Miroslava Vlčková Olomoucký neodpověděl/a
Miloslava Vostrá Středočeský ZDRŽELA SE
Karel Vymětal Moravskoslezský neodpověděl/a
Antonín Zralý Jihomoravský neodpověděl/a

 

Poslanecký klub KDU - ČSL
jméno volební kraj odpověď
Libor Ambrozek Jihomoravský neodpověděl/a
Jan Grůza Jihomoravský neodpověděl/a
Jiří Hanuš Královéhradecký neodpověděl/a
Vilém Holáň Moravskoslezský neodpověděl/a
Ludvík Hovorka Zlínský neodpověděl/a
Josef Janeček Středočeský neodpověděl/a
Miroslav Kalousek Jihočeský neodpověděl/a
Jiří Karas Vysočina NE
Jan Kasal Vysočina ANO
Tomáš Kvapil Olomoucký neodpověděl/a
Jaroslav Lobkowicz Plzeňský ANO
Vlasta Parkanová Středočeský neodpověděl/a
Vladimír Říha Praha neodpověděl/a
Pavel Severa Pardubický neodpověděl/a
Cyril Svoboda Královéhradecký neodpověděl/a
Jan Škopík Zlínský neodpověděl/a
Michaela Šojdrová Zlínský NE
Ladislav Šustr Jihomoravský neodpověděl/a
Jaromír Talíř Jihočeský ZDRŽEL SE
Josef Vícha Moravskoslezský neodpověděl/a
Ivo Vykydal Olomoucký neodpověděl/a

 

Poslanecký klub US - DEU
jméno volební kraj odpověď
Marian Bielesz Moravskoslezský NE
Taťána Fischerová Praha NE
Svatopluk Karásek Praha NE
Karel Kühnl Ústecký NE
Pavel Němec Středočeský NE
Vlastimil Ostrý Jihomoravský neodpověděl/a
František Pelc Liberecký neodpověděl/a
Pavel Svoboda Praha NE
Robert Vokáč Pardubický neodpověděl/a
Tomáš Vrbík Praha neodpověděl/a

 

Nezařazení poslanci
jméno volební kraj odpověď
Petr Kott Liberecký NE