„Na facebook to napsal jeden člověk z jeho PR teamu. Uznáváme, byl to přešlap. Omlouváme se,“ řekl Právu šéf Bartova kabinetu na ministerstvu dopravy Karel Hanzelka.

Doporučené články

„Pan premiér se už opravdu začíná chovat jak malé děcko a mně s ním začíná docházet trpělivost,“ napsal Bárta. Internetovou diskusi rozpoutal chvíli poté, co Nečas zopakoval pochybnosti o výběru nového policejního prezidenta.

Právo se pokoušelo ministra kontaktovat, nakolik je jeho text autentický, ale Bárta neodpovídal.

Otisk stránky, na němž je i Bártův příspěvek

Otisk stránky, na němž je i Bártův příspěvek

FOTO: facebook

 

Podle Nečase byl způsob výběru policejního šéfa, jak ho nastavil ministr vnitra a šéf VV Radek John, protiprávní a Petr Lessy, kterého vybrala Johnova komise, byl předem favorizován. Poté, co Nečas vystoupil, že dokud se neprověří, zda byl výběr zákonný, tak Lessyho neschválí, se v Bártově profilu na facebooku objevilo: "Začínám nabývat pocitu, že premiér Nečas by za policejního prezidenta nejraději Ivana Langera. Můžu ujistit občany i jeho, že to VV nikdy nedopustí.“

V pátek má Bárta veřejně vysvětlit angažmá bezpečnostní agentury ABL, kterou dříve vlastnil a řídil, v kauze sledování politiků ODSPraze 11. A Nečas se má sejít s Johnem, aby si vysvětlili pochybnosti kolem výběru policejního prezidenta. John po Nečasovi chce, aby návrh na jmenování Lessyho podepsal.