"Práce na výměně poškozeného potrubí pokračují, více informací včetně odhadu délky opravy bychom měli mít k dispozici v pondělí ráno," řekla Šebková po šesté hodině večer.

Metrovou trhlinu má nejspíš na svědomí únava materiálu, přesnou příčinu závady určí až analýza diagnostické firmy.

Dopravu porucha neovlivnila

Potrubí prasklo 3,5 metru pod frekventovanou silnicí I/13 u Málkova na Chomutovsku. Oprava si nevyžádá přerušení provozu. Způsobenou škodu zatím nelze podle Šebkové odhadnout.

I když je přerušení dodávek tepla nepříjemné a opakuje se v krátké době už poněkolikáté, města nemají podle starostky Chomutova Ivany Řápkové téměř žádný manévrovací prostor.

"Výpadky dodávek tepla jsme zaznamenali už několikrát, dosud nikdy však v takovém rozsahu. Nemůžeme ale nic dělat. Většina rozvodů včetně hlavního řádu z elektrárny Prunéřov totiž patří právě United Energy. Actherm i naše tepelné hospodářství se na ně napojuje až sekundéry, jimiž jsou pak zásobovány jednotlivé objekty," uvedla Řápková.

Obyvaté Chomutova a Jirkova přišli o zdroj tepla v noci na sobotu. Dodávky tepla se podařilo alespoň částečně před několika hodinami obnovit. V bytech ale stále neteče teplá voda.

Sokolov bez teplé vody

Teplá voda přestala v Sokolově téct už v sobotu večer. Radiátory ale zůstaly alespoň vlažné až do nedělního rána.

"Porucha není u nás. Prostě nemáme teplo. To se týká nejen Sokolova, ale i Habartova, Citic, Svatavy a všech obcí, které jsou na teplo z Tisové napojeny," potvrdil v sobotu ráno dispečer teplofikace Sokolovské bytové s.r.o., která v Sokolově zajišťuje distribuci tepla mezi konečné spotřebitele.

"Jeden z kotlů měl technické problémy. Máme tu dva. Pracovali jsme na tom celou noc a v tuto chvíli ho najíždíme. Pokud nenastanou další problémy, mělo by teplo brzy do Sokolova dorazit," vysvětlil na dotaz Práva směnný inženýr tisovské elektrárny.