Středočeská policie doposud využívala 30 podobných záznamových zařízení, "Je to varování pro silniční piráty, že policie má nyní na silnicích 90 svědků a její hlídky jsou schopny zaznamenat agresivní chování na silnicích," uvedl John.

Problematika silničního pirátství je v posledních měsících stále aktuálnější. Dopravní policisté se častěji setkávají s případy, kdy řidiči luxusních silných aut ohrožují nebezpečnými manévry ostatní motoristy.

V minulém roce veřejnost šokoval vytlačovací manévr Luboše Laciny na dálnici D1, při kterém vytlačil svým vozem další z dálnice. Soud mu za to uložil pětileté vězení.

Letos v lednu zase další řidič mercedesu podle policie opakovaně nebezpečně blokoval brzděním řidiče na dálnici D1 a způsobil podle svědků nejméně jednu dopravní nehodu. [celá zpráva]

Podobná situace se stala také v prosinci na Brněnsku, kde jeden z řidičů zachytil na kameru na výpadovce na Svitavy nebezpečné chování řidiče peogeotu. [celá zpráva]

Video

Svědek natočil nebezpečnou honičku na dálnici u Brna


John si dal domácí úkol

V souvislosti se silničním pirátství John uvedl, že příliš nefunguje vymáhání pokut ve správním řízení. Ministr si proto uložil za "domácí úkol" zpracovat analýzu současného systému a navrhnout jeho zefektivnění.