Během prvního lednového týdne bude na většině území oblačno se slabým sněžením nebo sněhovými přeháňkami. Místy se obloha napůl vyjasní, ale v závěru první dekády ledna bude oblačnosti ještě přibývat. Postupně se také oteplí a přidají se k tomu dešťové srážky, které budou na prochladlé zemi okamžitě namrzat.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí od minus dvou do minus osmi stupňů. Kolem 5. ledna se dokonce mohou propadnout při krátkodobém vyjasnění až k minus 12 stupňům. Posléze se mírně oteplí, teploty se budou pohybovat v intervalu mezi nulou a minus šesti stupni. Postupně se nejvyšší denní teploty vyšplhají až k rozmezí minus dvou až plus čtyř stupňů Celsia.

Oblačno a srážkový průměr

V dalších deseti dnech bude oblačnosti přibývat, občas zaprší, jen na horách a přechodně i v nižších polohách se vyskytnou srážky sněhové. Ojediněle se budou tvořit mlhy. Noční průměr zůstane mezi nulou a minus šesti stupni, při zmenšené oblačnosti může klesnout teplota k minus devíti stupňům. Nejvyšší denní teploty se předpokládají od minus tří ke třem stupňům nad nulou.

Ve znamení velké oblačnosti a mlžných oparů se počasí potáhne až do konce měsíce, nadále bude třeba počítat s občasnými namrzajícími dešti i sněžením, které bude opět výraznější na horách. Noční teplota se v poslední dekádě zvedne k minus pěti až jednomu stupni nad nulou, v případě vyjasnění klesne maximálně k minus osmi stupňům. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od minus dvou do plus čtyř stupňů Celsia.

Podle meteorologů bude měsíc leden z dlouhodobého hlediska teplotně i srážkově průměrný.

Video

Leden bude mrazivý, teploty nevystoupají nad bod mrazu