"Nerozumíme, proč česká vláda nevyužila možnosti získat pro ČR a své plátce daní lepší podmínky," sdělil Perkins ČTK. Narážel tím na zájem Belgie a Nizozemska předložit na poslední chvíli vylepšené nabídky. Perkins je přesvědčen o tom, že F-16 zůstávají pro Česko nejlepším řešením. "Žádná jiná stíhačka nenabízí takovou technologii, schopnosti a strategické partnerství," míní.

Podle švédského velvyslance je rozhodnutí české vlády "dalším důležitým milníkem" při zajišťování ochrany českého vzdušného prostoru. Rozhodnutí potvrzuje, že Gripen je pro Českou republiku nejvýhodnějším řešením "z pohledu jak ekonomického, tak i z pohledu operačních i vojenských potřeb", uvedl Fälth. Dodal, že nyní začnou vyjednávání s českou stranou.

Belgický vojenský přidělenec v Praze José Warnez nechtěl výsledek jednání vlády komentovat. Belgie neuspěla s nabídkou modernizovaných stíhaček F-16. "Je to české rozhodnutí. Nemám jak to komentovat. Pokud se rozhodli pro gripeny, ať je mají. My nabídli rozhovory, pokud je nechtěli, je to jejich suverénní rozhodnutí," řekl.