Od Štědrého dne byla uzavřena trať Aš - Hranice v Čechách, od soboty středočeské tratě Straškov na Litoměřicku - Vraňany na Mělnicku a Lhotka u Mělníka - Mšeno a dnes trať Třebovice v Čechách - Mladějov na Moravě na hranici Pardubického a Olomouckého kraje, kde uvázl osobní vlak. Tyto tratě se pomocí pluhů, fréz a další techniky podařilo zprovoznit do nedělního odpoledne.

Dlouhodobě je kvůli počasí uzavřena rovněž úzkorozchodná trať Osoblaha - Třemešná ve Slezsku. Trať je zavátá, ale její uzavření bezprostředně nesouvisí s počasím posledních dnů.

Počasí bylo příčinou několika nehod na železnici. V sobotu večer narazil osobní vlak do stromu spadlého na trať před vjezdem do železniční stanice Mariánské Lázně. Strojvůdce byl po srážce zraněn, cestující z nehody vyvázli bez zranění. Strom spadl na trať patrně v důsledku silného sněžení.

Podobná nehoda se v neděli stala ve Vysoké Peci u Nejdku, kde najel osobní vlak do stromu, který spadl na koleje. Nikdo ve vlaku nebyl při srážce zraněn, cestující hasiči po nehodě převezli na nádraží do Nejdku. I v tomto případě patrně strom vyvrátil těžký sníh. Provoz na regionální trati mezi Nejdkem, Horní Blatnou a Potůčky byl dočasně přerušen do doby, než hasiči strom odstranili a železnici uvolnili.