Na některých úsecích dálnice D1 na Vysočině je náledí. Podle dispečinku zimní služby se náledí po ránu vyskytuje také na silnici I. třídy na Třebíčsku, všechny komunikace v regionu by ale měly být se zvýšenou opatrností sjízdné.

Teploty na Vysočině se po ránu pohybovaly od mínus devíti stupňů až po minus dvanáct. Ale například v noci naměřili v Jihlavě minus 21 stupňů. Na neděli hlásí meteorologové polojasno až oblačno se sněhovými přeháňkami. Teploty by se měly na Vysočině pohybovat od minus čtyř do minus sedmi.

Na silnicích druhých a třetích tříd jižní Moravy zůstává ujetá vrstva sněhu. Některé úseky silnic zejména na Hodonínsku, Znojemsku, Vyškovsku a Blanensku jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Hlavní tahy jsou zpravidla holé, bez sněhové pokrývky. To se týká i úseků dálnic, které jsou sjízdné bez omezení. Vyplývá to z informací krajských silničářů.

Teploty dnes ráno klesly až na minus 15 stupňů Celsia. Viditelnost je na většině míst kraje bez omezení.

Ve středních Čechách místy sněží, řidiči by měli být opatrní. Na některých silnicích leží uježděná vrstva sněhu, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Sněžení je po ránu hlášeno na Berounsku a Rakovnicku. Na Benešovsku, Kladensku, Příbramsku a okrese Praha-západ se vyskytují sněhové přeháňky. S uježděnou vrstvou sněhu musejí řidiči počítat zejména na Berounsku, Kladensku, Rakovnicku a v okrese Praha-západ. Na ostatních silnicích mohou ležet zbytky sněhu po chemickém ošetření.

Na severu Čech téměř vše sjízdné

I přes nové sněžení se silničářům v Ústeckém kraji daří udržovat vozovky sjízdné. Dispečerka Správy a údržby silnic řekla, že řidičům na silnicích doporučuje zvýšenou opatrnost. Neprůjezdná je jen již několik dní uzavřená silnice z Horní Halže k chatě Nástup na Chomutovsku. Další dvě silnice, které byly neprůjezdné ještě v sobotu, se již silničářům podařilo uvolnit.

Nový sníh podle silničářů zatím nedělá velké problémy, protože sněžení není tak intenzivní. Nefouká ani silný vítr, který by na vozovkách tvořil sněhové jazyky. Do hor ale silničáři nedoporučují vyjíždět bez sněhových řetězů.

Všechny silnice v Libereckém kraji jsou v současné době sjízdné. Krajský dispečer silničářů Pavel Pospíšil řekl, že v Libereckém kraji ještě nesněží, proto silničáři ráno vyjeli jen preventivně posypat vozovky. Sněžení se podle něho má objevit během dne, předpověď ale nepředpokládá, že by mělo být nějak intenzivní.

Silnice prvních tříd jsou podle něho v regionu většinou holé a vymrzlé, na vozovkách nižších tříd leží vrstva uježděného a posypaného sněhu. Dodal, že do hor by lidé měli jezdit pouze s řetězy. Silničáři nevylučují, že se zde během dne mohou vytvořit nějaké dopravní komplikace způsobené lyžaři, kteří míří do horských středisek.

Na západě rozbředlý sníh

Na silnicích Karlovarského a Plzeňského kraje leží po nočním sněžení opět zbytky rozbředlého sněhu. I když množství srážek bylo nižší než v minulých dnech, vlivem nízkých teplot chemický posyp působí pomalu. Řidiči by proto měli být opatrní.

V Karlovarském kraji se teploty nad ránem pohybovaly od minus sedmi do minus 14 stupňů. Zbytky rozbředlého sněhu zůstávají i na silnicích prvních a druhých tříd. Na silnicích ošetřovaných inertním materiálem leží vrstva ujetého sněhu krytá posypem.

V Plzeňském kraji zůstávají zbytky sněhu po pluhování i na dálnici D5 mezi Plzní a Rozvadovem. Směrem na Prahu je už silnice holá a vymrzlá. Na silnicích nižších tříd na Tachovsku a Domažlicku je na silnicích vrstva nového sněhu. Sněhové přeháňky přitom lze očekávat i během dne.

Na Olomoucku ujetý sníh

Silnice v Olomouckém kraji nadále pokrývá rozbředlý sníh nebo vrstva ujetého sněhu. Dopravu místy komplikuje také mlha. Vozovky jsou sjízdné, ale pouze se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Teploty se dnes ráno v Olomouckém kraji pohybovaly od minus 15 do minus sedmi stupňů pod nulou. Podle meteorologů bude mrazivé počasí trvat celou neděli. Od začátku příštího týdne pak bude zřejmě dopravu místy komplikovat hlavně ledovka.

Na silnicích druhých a třetích tříd na východě Čech zůstává ujetá vrstva sněhu do několika centimetrů. V Krkonoších a výše položených oblastech se ojediněle mohou tvořit sněhové jazyky. Na Rychnovsku jsou na vedlejších tazích vyjeté zledovatělé koleje. Hlavní tahy jsou zpravidla suché. Vyplývá to z informací krajských silničářů.

Teploty ráno klesly na minus 15 až mínus šest stupňů Celsia. Zpravidla fouká slabý vítr.