Tůma, který odmítá post placeného šéfa kontrolního výboru, s určitostí o nové funkci nevěděl. „Místopředsedou finančního výboru jsem se asi stal, kolegové mě navrhovali, ale já jsem se jednání výboru neúčastnil,“ reagoval pro Právo Tůma. Jeho a Mlejnského zvolení Právu potvrdil Hulinský. „Oba podpořili všichni přítomní členové výboru,“ přiblížil Hulinský.

Na výboru promluvil i primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Podle zdroje Práva zmínil nutnost šetřit a měl v té souvislosti jmenovat dopravní podnik, technickou správu komunikací a stavbu městského okruhu. Tůma to komentovat nechtěl. „Ani bych nechtěl předjímat diskuzi, kterou máme na finančním výboru před sebou,“ uvedl Tůma.

Jeho kolega Martin Dlouhý (TOP 09) Právu řekl, že Svobodův vstup byl stručný a obecný. Dlouhý nepředpokládá ani drastický dopad podoby státního rozpočtu na městské finance. Praha, která letos hospodaří skoro s 50 miliardami korun, podle něho přijde proti roku 2010 o stamilióny korun. „Myslím, že by to nemuselo mít až tak závažné důsledky,“ poznamenal Dlouhý.