"VV by měly zaujmout místo na pravici, jelikož tu žádná pořádná pravicová strana není. ODS provádí sociální inženýrství a TOP 09 tvoří bývalí lidovci. Mezi členy a ve vedení strany jsou lidé, kteří by to chtěli,“ řekl Právu Škárka.

Na rozdíl od Škárky většina straníků naopak zdůrazňuje, že je třeba si vybudovat pozici v politickém středu – například ministr dopravy Vít Bárta či místopředseda poslaneckého klubu Viktor Paggio.

Mgr. Jaroslav Škárka

Mgr. Jaroslav Škárka

FOTO: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

Podle Škárky je třeba se zaměřit na protikorupční opatření, což prý mimo jiné lze dosáhnout minimalizací státu, byrokracie a zjednodušením legislativy a efektivní policií. Škárka také trvá na tom, aby se přísně trestalo zneužívání sociálních dávek či podpory v nezaměstnanosti.

Véčka se snaží být zelenější

Jedním z témat, které véčka včera probírala v rámci ekologické reformy, bylo i zachování limitu těžby uhlí v severních Čechách či v Beskydech. Jak Právu řekl poslanec VV a starosta Litvínova Milan Šťovíček neprolomení limitů je pro stranu klíčová priorita. Podle něj je třeba snižovat závislost ČR na uhlí.

„Kromě toho usilujeme o to, abychom vyškrtli komunistické vyvlastňovací zákony. K tomu ostatně přihlásila v koaliční smlouvě vláda a věřím, že dodrží termíny,“ řekl s tím, že by k tomu mělo dojít do konce příštího roku.

„Naším závazným cílem je snížit emise skleníkových plynů o 30 procent a chceme pokračovat v programu Zelená úsporám,“ doplnil Šťovíček.