Podle Urbana je nutné zalátat díry v rozpočtu a zisk z prodeje Budvaru se přímo nabízí. Proti privatizaci se ale zvedla vlna odporu. Protestují politici, petice za český Budvar se podepisují až ve Velké Británii. Podle ministra financí Bohuslava Sobotky ale tato vláda zřejmě Budvar privatizovat nebude.

A co na to naši poslanci? V Poslaneckém hlasování Novinek jsme jim položili jednoduchou otázku: Souhlasíte s privatizací Budějovického Budvaru?

Hlasování se zúčastnilo 67 poslanců. 34 privatizaci odmítlo, 14 by ji schválilo a 19 poslanců v tom nemá jasno a hlasování se zdrželo. Počet nerozhodnutých tak naznačuje, že o privatizaci se svede ještě tvrdý boj.

Proti se jednoznačně postavili komunisté, naopak privatizaci nejvíce podporuje ODS, v této straně bylo zároveň nejvíce nerozhodnutých poslanců.

Hlasujte o privatizaci Budvaru i vy na konci článku.

V následujících tabulkách si můžete prohlednout výsledky hlasování, najít si poslance za svůj kraj a zjistit, jak hlasoval. Nebo také nehlasoval.

 

Poslanecký klub ČSSD
jméno volební kraj odpověď
Vlastimil Aubrecht Ústecký neodpověděl/a
Jarmila Boháčková Středočeský neodpověděl/a
Robin Böhnisch Královéhradecký neodpověděl/a
Petra Buzková Praha neodpověděl/a
Vladimír Čada Plzeňský neodpověděl/a
Karel Černý Vysočina ZDRŽEL SE
Anna Čurdová Středočeský NE
Pavel Dostál Olomoucký neodpověděl/a
Milan Ekert Plzeňský neodpověděl/a
Milada Emmerová Plzeňský neodpověděl/a
Stanislav Gross Středočeský neodpověděl/a
Michal Hašek Jihomoravský neodpověděl/a
Josef Hojdar Ústecký neodpověděl/a
Pavel Hönig Olomoucký neodpověděl/a
Petr Ibl Praha neodpověděl/a
Zdeněk Jičínský Vysočina neodpověděl/a
Miloslav Kala Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Kapoun Olomoucký neodpověděl/a
Jan Kavan Praha NE
Robert Kopecký Ústecký neodpověděl/a
Zdeněk Koudelka Jihomoravský neodpověděl/a
Michal Kraus Liberecký neodpověděl/a
Jaroslav Krákora Ústecký neodpověděl/a
Stanislav Křeček Praha NE
Jozef Kubinyi Moravskoslezský neodpověděl/a
Jitka Kupčová Jihočeský neodpověděl/a
Miloš Kužvart Středočeský neodpověděl/a
Petr Lachnit Moravskoslezský neodpověděl/a
Vladimír Laštůvka Ústecký neodpověděl/a
Antonín Macháček Moravskoslezský neodpověděl/a
Radko Martínek Pardubický ZDRŽEL SE
Miloš Melčák Zlínský neodpověděl/a
Alfréd Michalík Moravskoslezský neodpověděl/a
Josef Mikuta Karlovarský neodpověděl/a
Jan Mládek Jihočeský neodpověděl/a
Oldřich Němec Liberecký NE
Eva Nováková Praha NE
Hana Orgoníková Královéhradecký neodpověděl/a
Jaroslav Palas Moravskoslezský neodpověděl/a
Petr Rafaj Moravskoslezský neodpověděl/a
Libor Rouček Středočeský neodpověděl/a
Josef Řihák Středočeský neodpověděl/a
Antonín Seďa Zlínský ANO
Jaromír Schling Vysočina neodpověděl/a
Ladislav Skopal Jihomoravský neodpověděl/a
Josef Smýkal Zlínský neodpověděl/a
Evžen Snítilý Královéhradecký neodpověděl/a
Bohuslav Sobotka Jihomoravský neodpověděl/a
František Strnad Jihomoravský ZDRŽEL SE
Miroslav Svoboda Praha neodpověděl/a
Antonín Sýkora Moravskoslezský neodpověděl/a
Hana Šedivá Moravskoslezský ZDRŽELA SE
Iva Šedivá Královéhradecký neodpověděl/a
Zdeněk Škromach Jihomoravský NE
Vladimír Špidla Jihočeský neodpověděl/a
Karel Šplíchal Praha neodpověděl/a
Petr Šulák Zlínský neodpověděl/a
Miloš Titz Pardubický neodpověděl/a
Rudolf Tomíček Karlovarský neodpověděl/a
Jiří Třešňák Středočeský neodpověděl/a
Radim Turek Moravskoslezský neodpověděl/a
Milan Urban Středočeský neodpověděl/a
Jiří Václavek Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Váňa Pardubický neodpověděl/a
Miloslav Vlček Olomoucký neodpověděl/a
Jitka Vojtilová Liberecký NE
Václav Votava Plzeňský neodpověděl/a
Lubomír Zaorálek Moravskoslezský neodpověděl/a
Eduard Zeman Jihočeský neodpověděl/a
Petr Zgarba Vysočina neodpověděl/a

 

Poslanecký klub ODS
jméno volební kraj odpověď
Walter Bartoš Jihomoravský neodpověděl/a
Miroslav Beneš Jihočeský ZDRŽEL SE
Jiří Bílý Plzeňský neodpověděl/a
Josef Bíža Ústecký NE
Petr Bratský Praha ZDRŽEL SE
Milan Cabrnoch Středočeský ANO
Michal Doktor Jihočeský NE
Vladimír Doležal Praha ZDRŽEL SE
Kateřina Dostálová Olomoucký neodpověděl/a
Tomáš Dub Praha ANO
Eva Dundáčková Středočeský ZDRŽELA SE
Hynek Fajmon Středočeský neodpověděl/a
Tomáš Hasil Liberecký neodpověděl/a
Zdeňka Horníková Královéhradecký NE
Pavel Hrnčíř Moravskoslezský ANO
Radim Chytka Moravskoslezský neodpověděl/a
Libor Ježek Liberecký neodpověděl/a
Tomáš Kladívko Praha neodpověděl/a
Jan Klas Středočeský neodpověděl/a
Martin Kocourek Praha neodpověděl/a
Miroslav Krajíček Moravskoslezský neodpověděl/a
Petr Krill Olomoucký neodpověděl/a
Miloslav Kučera Královéhradecký neodpověděl/a
Ivan Langer Olomoucký neodpověděl/a
Helena Mallotová Praha neodpověděl/a
Václav Mencl Jihomoravský ZDRŽEL SE
Václav Nájemník Pardubický neodpověděl/a
Petr Nečas Zlínský neodpověděl/a
Veronika Nedvědová Pardubický neodpověděl/a
Miroslava Němcová Vysočina ZDRŽELA SE
Zbyněk Novotný Praha NE
Miroslav Ouzký Ústecký ANO
Jiří Papež Plzeňský ZDRŽEL SE
Miloš Patera Karlovarský neodpověděl/a
Jiří Patočka Královéhradecký neodpověděl/a
Alena Páralová Pardubický neodpověděl/a
Miroslav Pátek Ústecký neodpověděl/a
Jaroslav Pešán Vysočina ANO
Jaroslav Plachý Zlínský ANO
Petr Pleva Jihomoravský neodpověděl/a
Jiří Pospíšil Plzeňský neodpověděl/a
Aleš Rozehnal Praha neodpověděl/a
Martin Říman Moravskoslezský neodpověděl/a
Karel Sehoř Moravskoslezský ANO
Pavel Suchánek Jihomoravský ANO
Lubomír Suk Karlovarský neodpověděl/a
David Šeich Jihomoravský ZDRŽEL SE
Lucie Talmanová Praha ANO
Tomáš Teplík Středočeský neodpověděl/a
Vlastimil Tlustý Středočeský neodpověděl/a
Eduard Vávra Jihomoravský ZDRŽEL SE
Jan Vidím Středočeský neodpověděl/a
Oldřich Vojíř Ústecký ZDRŽEL SE
Jan Zahradil Praha neodpověděl/a
Tom Zajíček Jihočeský neodpověděl/a
Bohuslav Záruba Zlínský ZDRŽEL SE
Jaroslav Zvěřina Jihočeský NE

 

Poslanecký klub KSČM
jméno volební kraj odpověď
Vlastislav Antolák Zlínský neodpověděl/a
Marta Bayerová Jihomoravský neodpověděl/a
František Beneš Praha NE
Milan Bičík Vysočina NE
Petr Braný Jihočeský neodpověděl/a
Ludmila Brynychová Liberecký NE
Ladislav Býček Jihomoravský neodpověděl/a
Květoslava Čelišová Ústecký NE
Alexander Černý Olomoucký neodpověděl/a
Vlastimil Dlab Královéhradecký NE
Jiří Dolejš Praha NE
Václav Exner Praha NE
Jiřina Fialová Středočeský ZDRŽELA SE
Vojtěch Filip Jihočeský neodpověděl/a
Václav Frank Středočeský neodpověděl/a
Jaroslav Gongol Moravskoslezský neodpověděl/a
Miroslav Grebeníček Jihomoravský neodpověděl/a
Stanislav Grospič Středočeský neodpověděl/a
Jitka Gruntová Pardubický NE
Pavel Hojda Karlovarský neodpověděl/a
Jaromír Kohlíček Ústecký NE
Kateřina Konečná Moravskoslezský neodpověděl/a
Vladimír Koníček Zlínský NE
Pavel Kováčik Vysočina NE
Ivana Levá Plzeňský NE
Josef Mandík Pardubický neodpověděl/a
Soňa Marková Královéhradecký neodpověděl/a
Zdeněk Maršíček Ústecký neodpověděl/a
Jiří Maštálka Plzeňský neodpověděl/a
Ladislav Mlčák Olomoucký NE
Miroslav Opálka Moravskoslezský NE
Miloslav Ransdorf Středočeský NE
Svatomír Recman Moravskoslezský neodpověděl/a
Zuzka Rujbrová Jihomoravský neodpověděl/a
Marie Rusová Vysočina neodpověděl/a
Josef Šenfeld Ústecký NE
Ladislav Urban Plzeňský neodpověděl/a
Miroslava Vlčková Olomoucký neodpověděl/a
Miloslava Vostrá Středočeský NE
Karel Vymětal Moravskoslezský NE
Antonín Zralý Jihomoravský neodpověděl/a

 

Poslanecký klub KDU - ČSL
jméno volební kraj odpověď
Libor Ambrozek Jihomoravský NE
Jan Grůza Jihomoravský neodpověděl/a
Jiří Hanuš Královéhradecký neodpověděl/a
Vilém Holáň Moravskoslezský neodpověděl/a
Ludvík Hovorka Zlínský neodpověděl/a
Josef Janeček Středočeský neodpověděl/a
Miroslav Kalousek Jihočeský neodpověděl/a
Jiří Karas Vysočina ANO
Jan Kasal Vysočina neodpověděl/a
Tomáš Kvapil Olomoucký neodpověděl/a
Jaroslav Lobkowicz Plzeňský neodpověděl/a
Vlasta Parkanová Středočeský neodpověděl/a
Vladimír Říha Praha NE
Pavel Severa Pardubický neodpověděl/a
Cyril Svoboda Královéhradecký ANO
Jan Škopík Zlínský neodpověděl/a
Michaela Šojdrová Zlínský ZDRŽELA SE
Ladislav Šustr Jihomoravský ANO
Jaromír Talíř Jihočeský NE
Josef Vícha Moravskoslezský ZDRŽEL SE
Ivo Vykydal Olomoucký neodpověděl/a

 

Poslanecký klub US - DEU
jméno volební kraj odpověď
Marian Bielesz Moravskoslezský neodpověděl/a
Taťána Fischerová Praha ZDRŽELA SE
Svatopluk Karásek Praha NE
Karel Kühnl Ústecký neodpověděl/a
Pavel Němec Středočeský neodpověděl/a
Vlastimil Ostrý Jihomoravský neodpověděl/a
František Pelc Liberecký neodpověděl/a
Pavel Svoboda Praha ANO
Robert Vokáč Pardubický neodpověděl/a
Tomáš Vrbík Praha neodpověděl/a

 

Nezařazení poslanci
jméno volební kraj odpověď
Petr Kott Liberecký neodpověděl/a