Přesnější data budou meteorologové schopni dát až pět, respektive tři dny před svátky.

Náledí opět hrozí

Náledí, které na některých místech bylo už v pátek, hrozí i v sobotu. Studená fronta doprovázená deštěm a místy i sněžením bude postupovat rychle od západu a směrem na východ bude slábnout.

Náledí proto hrozí dopoledne především v Plzeňském, Karlovarském a v Ústeckém kraji, ale také na některých místech jižních, středních a východních Čech, na západě Vysočiny i v Praze. "Varujeme řidiče, aby dávali zvýšený pozor. Může jít i jen o určité krátké úseky namrzlých silnic," uvedl Seifert.

Od neděle do středy se očekává oblačno s přeháňkami, na frontách zataženo s deštěm, na horách srážky většinou sněhové. V noci 4 až -1, odpoledne 2 až 8 st.

Teplo bude i lednu

Celé následující období má být srážkově i teplotně průměrné. Dlouhodobá průměrná teplota v tomto období je -0,4 st.

Od 21. do 31. prosince se očekává zpočátku zataženo nízkou oblačností, místy, zvláště na horách, polojasno, postupně zataženo se srážkami, na horách většinou sněhovými. V noci 0 až -6, přes den 0 až 6, uprostřed dekády, tedy přesně v době Vánoc, přechodně tepleji.

Od 1. do 10. ledna má být oblačno, občas se srážkami, střídavě sněhovými a dešťovými, na horách většinou sněhovými. Noční teploty 3 až -3, odpolední 2 až 8 st. C.